Pasaulyje

2016.01.13 13:52

Iranas sulaikė Amerikos katerius

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.01.13 13:52

Irano karinis laivynas Persų įlankoje sulaikė du mažus Amerikos karinius katerius su 10 žmonių įgula. 

Incidentas užfiksuotas prie Farsi salos. Ten yra įslaptinta Irano karinio laivyno bazė. Amerikiečiai teigia, kad vienas jų katerių sugedo. 

Pagal paskutinius pranešimus, Amerikos kariniai atstovai susisiekė su iraniečiais ir jiems buvo pažadėta, kad laivų įgulos greitai bus paleistos.

Atnaujinta: Irano revoliucinė gvardija paleido dešimt amerikiečių jūreivių ir jų patrulinius katerius, kai tyrimai parodė, kad jie į šalies teritorinius vandenis įplaukė netyčia, rašoma trečiadienį išplatintame pareiškime.

„Buvo nustatyta, kad sulaikyti amerikiečių jūrų pėstininkai į Irano teritorinius vandenis įplaukė netyčia. Kai jie atsiprašė, buvo paleisti tarptautiniuose vandenyse Persijos įlankoje“, – rašoma Revoliucinės gvardijos pareiškime, kuris buvo perskaitytas per valstybinę televiziją.

Netrukus po to buvo paskelbtos pirmosios sulaikytų jūreivių – devynių vyrų ir moters – nuotraukos, kuriose jie matomi sėdintys ant persiškų kilimų kažkokiame kambaryje.

Per valstybinę televiziją buvo parodytos ir dviejų patrulinių katerių nuotraukos.

Jūreiviai buvo paleisti netrukus po to, kai Revoliucinės gvardijos karinių jūrų pajėgų vadas admirolas Ali Fadavi pranešė laukiantis galutinio įsakymo paleisti sulaikytus amerikiečius.

Incidentas Persijos įlankoje įvyko likus nedaug laiko iki numatyto galutinio tarptautinio susitarimo dėl Irano branduolinės programos įgyvendinimo.

Pagal šį susitarimą, kurį Iranas pasirašė su šešiomis didžiosiomis pasaulio valstybėmis, tarp jų Jungtinėmis Valstijomis, turėtų būti atšauktos šitiškai respublikai daug metų taikomos tarptautinės sankcijos.

JAV pareigūnai anksčiau nurodė, kad vienas ar abu patruliniai kateriai patyrė mechaninių problemų ir buvo nugabenti į Farsi salą, kuri yra maždaug pusiaukelėje tarp Irano ir Saudo Arabijos. Šioje Persijos įlankos saloje yra įsikūrusi Irano revoliucinės gvardijos, turinčios savo jūrų pajėgų dalinius, bazė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.