Pasaulyje

2016.01.12 10:35

Latvijos „Vienybės“ partija nepalaikys ZZS keliamo kandidato į premjerus

BNS2016.01.12 10:35

Latvijos centro dešinioji „Vienybės“ partija nepritars tam, kad Maris Kučinskis, kurį centristinė Žaliųjų ir valstiečių sąjunga (ZZS) patvirtino savo kandidatu į ministro pirmininko postą, būtų skiriamas naujuoju vyriausybės vadovu, antradienį interviu televizijai LNT pareiškė „Vienybės“ lyderė Solvita Abuoltinia.

S. Abuoltinia pažymėjo, jog ji nenorėtų tarti „ne“ jokiam konkrečiam kandidatui, bet esamomis sąlygomis, kai valdančiosios koalicijos partneriai nesivaržo smerkti jos vadovaujamos partijos, „Vienybė“ pasakys „ne“.

Partijos lyderė pridūrė, kad atėjo laikas partijoms liautis žaisti su šūkiais ir pradėti dirbti, nes joms tenka atsakomybė valdyti šalį.

S. Abuoltinios nuomone, partijoms tai turi priminti ir šalies prezidentas.

ZZS pirmadienį patvirtino parlamentarą M. Kučinskį savo kandidatu į vyriausybės vadovo postą. Tuo pat metu ZZS valdyba priėmė sprendimą nepalaikyti „Vienybės“ partijos nario Seimo biudžeto ir finansų komiteto pirmininko Karlio Šadurskio kandidatūros.

Latvijos prezidentas Raimondas Vėjuonis, kuris su vizitu lankosi Švedijoje, kol kas nekomentavo Latvijos vyriausybės sudarymo proceso.

Pasak atsistatydinusios premjerės Laimduotos Straujumos, padėtis yra nenormali ir darosi dar neaiškesnė.

„Dabar padėtis tapo dar neaiškesnė negu buvo rytą. Bijau komentuoti bet kokią kandidatūrą – kai tik vieną pakomentuosiu, žiūrėk, jau pasirodo kita. Palaukime prezidento sugrįžimo, tada pažiūrėsime, kas bus paminėtas“, – pirmadienį sakė L. Straujuma.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.