Pasaulyje

2016.01.12 07:29

Sirija: badaujantiems miestams – viltis

Vos tik Prancūzija pirmadienio rytą pareikalavo, kad Rusijos ir Sirijos pajėgos liautųsi smūgiuoti civiliams, pranešta apie mokyklos bombardavimą, dėl kurio įtariama Maskva.

Sirijos žmogaus teisių stebėtojai sako, kad per oro smūgį į vakarus nuo Alepo žuvo mažiausiai 12 vaikų ir trys mokytojai, o dar 20 žmonių sužeista. Dėl bombardavimo kaltinama Rusijos karo aviacija. Dar trys vaikai žuvo nuo vyriausybės raketų ugnies. Maskva atsakė, kad nerengia operacijų prieš civilius, nors, pasak stebėtojų, civiliai sudaro mažiausiai trečdalį jos bombardavimų aukų. 

O kitoje Sirijos vietoje, Madajoje, vyriausybės pajėgos pradėjo vykdyti pažadą leisti Jungtinių Tautų ir Raudonojo pusmėnulio vilkstinę su maistu ir kita pagalba į Madają, kurią laiko apsiautusios nuo liepos. 

Įvairių opozicijos grupuočių kontroliuojamas miestas paskutinį kartą maisto sulaukė spalį, ir 40 tūkstančių gyventojų badauja, valgo žolę, lapus, kates ir šunis. Operacija pavojinga, nes pagalbos teikėjams tenka tartis su daugybe ginkluotų grupuočių. 

Tuo pat metu pagalba turėtų pasiekti ir 20 tūkstančių badaujančiųjų miesteliuose, kuriuos kontroliuoja vyriausybės rėmėjai, o apsiautusios opozicijos grupuotės.