Pasaulyje

2016.01.11 22:16

Kelne moteris užpuolę asmenys yra atvykėliai iš užsienio

ELTA2016.01.11 22:16

Vokietijos pareigūnas, atsakingas už Kelne Naujųjų metų naktį surengtų išpuolių prieš moteris tyrimą, pranešė, kad įtariamieji „beveik išimtinai“ susiję su migracija, dauguma jų – atvykėliai iš Šiaurės Afrikos ir arabų šalių, skelbia BBC.

Šiaurės Reino Vestfalijos žemės vidaus reikalų ministras Ralfas Jaegeris nurodė, kad tarp įtariamųjų yra neseniai į Vokietiją atvykę migrantai. Ministras, be kita ko, apkaltino Kelno policiją padarius „rimų klaidų“.

Po gruodžio 31-ąją surengtų išpuolių policija sulaukė daugiau kaip 500 skundų, iš jų 40 proc. susiję su seksualiniu smurtu.

Į šį incidentą sureagavo ir popiežius Pranciškus, pareiškęs, kad šie išpuoliai gali pakenkti „humanistinei Europos dvasiai“. Pasak pontifiko, milžiniškas migrantų srautas sukėlė problemų, tačiau žemynas gali rasti pusiausvyrą tarp piliečių apsaugos ir pagalbos migrantams.

Šiaurės Reino Vestfalijos žemės vidaus reikalų ministras R. Jaegeris pirmadienį pranešė, kad šiuo metu procesiniai veiksmai yra pradėti prieš 19 įtariamųjų. Tarp jų – 14 vyrų iš Maroko ir Alžyro. 10 įtariamųjų yra prieglobsčio prašytojai, devyni iš jų atvyko į Vokietiją ne anksčiau kaip 2015-ųjų rugsėjį. Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, kiti devyni įtariamieji gyvena Vokietijoje neteisėtai.

Pats R. Jaegeris po šio incidento patyrė politinį spaudimą. Penktadienį jis iš pareigų atleido Kelno policijos vadą Wolfgangas Albersas.

Pirmadienį kreipdamasis į Šiaurės Reino Vestfalijos parlamentarų komitetą, ministras kritikavo policiją, kad ši nelaimės naktį neiškvietė pastiprinimo ir netinkamai informavo visuomenę apie tyrimą, praėjus kelioms dienoms po incidento.

Naujųjų metų naktį Kelne netoli garsiosios miesto katedros apie 1 000 vyrų susiskirstė į mažesnes grupeles, kurios apsupdavo moteris, jas grabinėjo ir apvaginėjo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt