Pasaulyje

2016.01.10 17:36

D. Cameronas pasiryžęs likti premjero poste

ELTA 2016.01.10 17:36

Didžiosios Britanijos premjeras Davidas Cameronas pareiškė turįs vilčių, kad vasario mėnesį jam pavyks susitarti su Europos lyderiais ir vasarą surengti referendumą Britanijoje dėl išstojimo iš Europos Sąjungos (ES), praneša BBC.

D. Cameronas teigė, kad britai galėtų balsuoti referendume už išstojimą ar pasilikimą ES, jeigu per vasarį įvyksiantį ES viršūnių susitikimą būtų rastas sprendimas dėl jo pasiūlytų reformų.

Be to, D. Cameronas pareiškė, kad liktų premjeru net jeigu britai nuspręstų trauktis iš Sąjungos. Tačiau jis mano, kad pasitraukimas nėra teisingas sprendimas. Nepaisant to, jis pažadėjo daryti viską, kad įgyvendintų žmonių valią, jei tik šie nuspręstų, kad Britanija ir ES turi sukti skirtingais keliais.

Referendumas dėl Didžiosios Britanijos išstojimo iš ES turi įvykti iki 2017 m. pabaigos. Paklaustas, ar balsavimas galėtų būti surengtas 2016 m. vasarą, premjeras atsakė to ir besitikįs. Tačiau tai įmanoma tik tokiu atveju, jeigu ES ir Britanija rastų sprendimą per viršūnių susitikimą vasarį. Kitu atveju referendumą tektų surengti vėliau.