Pasaulyje

2016.01.10 10:14

Paryžiaus policijos nuovados užpuolikas gyveno Vokietijos pabėgėlių centre

BNS 2016.01.10 10:14

Vokietijos policija šeštadienį atliko kratą prieglobsčio prašytojų centre, kur, pasak pareigūnų, gyveno vyras, ketvirtadienį bandęs atakuoti policijos nuovadą Paryžiuje.

Policija nerado požymių, kad buvo planuoti kiti išpuoliai, sakoma pareiškime, paskelbtame po kratos tame centre Vakarų Vokietijos Reklinghauzeno mieste.

Policijos pareiškime konkrečiai nesakoma, kad įtariamasis buvo prieglobsčio prašytojas, bet informuotas šaltinis AFP sakė, kad tas vyras tikrai buvo užregistruotas kaip prieglobsčio prašytojas.

Minimą vyrą ketvirtadienį nušovė policijos pareigūnai, jam bandant veržtis į policijos nuovadą Paryžiaus šiaurėje. Jis buvo ginkluotas mėsos kapokle ir vilkėjo savižudžio liemenės imitaciją. Šis bandymas surengti išpuolį įvyko lygiai vieni metai po Paryžių sukrėtusios teroristinės atakos prieš satyrinį leidinį „Charlie Hebdo“.

Tyrimas vykdomas glaudžiai bendradarbiaujant su prancūzų pareigūnais, nurodė Šiaurės Reino-Vestfalijos policija, kuri atsisakė pateikti daugiau informacijos, kad nepakenktų tyrimui.

Prancūzų tyrėjai penktadienį sakė, kad įtariamąjį tikriausiai identifikavo jo šeima. Nurodoma, kad tai tunisietis Tarekas Belgacemas.

Jo ryšys su pabėgėlių centru Vokietijoje gali dar labiau pakurstyti debatus dėl 1,1 mln. prieglobsčio prašytojų, kuriuos ši šalis priėmė pernai.

Įtampa ir taip yra didelė po virtinės seksualinio smurto ir vagysčių atvejų per Naujųjų metų šventę Vokietijos vakaruose esančiame Kelne. Policija sako, kad to nusikaltimų protrūkio įtariamieji yra daugiausia prieglobsčio prašytojai ir migrantai.

Kelno policija anksčiau šeštadienį paskelbė, kad Naujųjų metų naktį užregistravo 379 smurto atvejus.