Pasaulyje

2016.01.10 09:15

Vokietijoje protestuotojai prieš imigrantus susirėmė su policija

ELTA2016.01.10 09:15

Vokietijos riaušių policija šeštadienį vaikė kraštutinių dešiniųjų pažiūrų protestuotojus, kurie išėjo į gatves išreikšti nepritarimą Vokietijos vykdomai „atvirų durų“ migracijos politikai. Jų nepasitenkinimą paskatino tai, kad prieglobsčio ieškotojai įtariami Naujųjų Metų išvakarėse Kelne puldinėję moteris, praneša „Reuters“.

Seksualinio priekabiavimo ir apiplėšimo atvejai šokiravo Vokietiją, kuri 2015 m. priėmė 1,1 mln. migrantų ir pabėgėlių besivadovaudama kanclerės Angelos Merkel ginamais prieglobsčio įstatymais.

Šeštadienį, dar prieš prasidedant protestui, A. Merkel sugriežtino savo poziciją dėl migracijos. Ji pažadėjo, kad nusikaltėliai bus išsiųsti iš šalies, o priimamų migrantų skaičius bus palaipsniui mažinamas.

Pasak policijos, kraštutinių dešiniųjų antiislamistinės organizacijos PEGIDA („Patriotiški europiečiai prieš Vakarų islamizaciją“) surengtame proteste dalyvavo 1,7 tūkst. žmonių. Protestas suorganizuotas pasinaudojant Kelne imigrantų vykdytais išpuoliais kaip įrodymu, kad A. Merkel politika yra ydinga.

Demonstrantai skandavo šūkius „A. Merkel privalo pasitraukti“ bei „tai tautinio pasipriešinimo eitynės“. Ant vieno iš nešamų transparantų matėsi užrašas „pabėgėliai-žagintojai nelaukiami“.

Pasak policijos atstovo spaudai, apie pusę iš PEGIDA protestuotojų buvo susiję su chuliganų judėjimu. Kai kurie žmonės iš minios į policijos pareigūnus mėtė butelius ir petardas, o riaušių policija panaudojo vandens patranką vaikyti protestuotojams.

Per susirėmimus buvo sužaloti du žmonės, o policija kai kuriuos demonstrantus sulaikė.

Savo mitingą buvo suorganizavę ir kairieji, jame dalyvavo apie 1,3 tūkst. žmonių.

Kaip pranešta, Naujųjų Metų išvakarėse Kelne mažiausiai 120 moterų buvo apiplėštos arba prie jų buvo seksualiai priekabiauta.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.