Pasaulyje

2016.01.09 20:11

A. Merkel pritaria ir lygtinai nuteistų pabėgėlių išsiuntimui iš Vokietijos

LRT RADIJAS, LRT.lt 2016.01.09 20:11

Vokietijos kanclerė Angela Merkel šeštadienį pritarė griežtesnėms išsiuntimo iš šalies taisyklėms, taikytinoms nuteistiems pabėgėliams; pasak jos, net asmenis, kurie yra nubausti lygtinai, reikia išsiųsti iš Vokietijos.

„Jeigu pabėgėlis pažeidžia taisykles, turi būti ir padariniai, kurie reiškia, kad jis gali netekti teisės gyventi šalyje, nepriklausomai nuo to, ar jis nuteistas lygtinai ar kalėjimo bausme“, – sakė A. Merkel.

„Jeigu įstatymas netenkina, įstatymą reikia keisti“, – pasakė A. Merkel, kai pasipiktinimas dėl sukrečiančio lytinio puldinėjimo Kelne per Naujųjų metų sutiktuves tenka migrantams.

Kanclerė tvirtina, kad taisyklių griežtinimas atitinka „ne tik piliečių, bet ir čia esančių pabėgėlių interesus“.

Taip A. Merkel kalbėjo po susitikimo su savo Krikščionių demokratų sąjungos (CDU) lyderiais, pritarusiais siūlymui palengvinti išsiuntimo iš šalies procesą prieglobsčio ieškantiems nusikaltėliams.

Pagal dabartinę tvarką, nuteistus prieglobsčio prašytojus galima ištremti, jeigu jie nubausti kalėti trejus metus. Dar būtina sąlyga, kad jų gyvybei nėra grėsmės jų kilmės šalyje.

Naujųjų metų naktį galbūt įvykusių smurto atvejų padaugėjo iki 379

Kelno policijos atnaujintais duomenimis, Naujųjų metų naktį galbūt įvykusių smurto atvejų padaugėjo iki 379. Anot pareigūnų, daugumą užpuolimų surengė Šiaurės Afrikos šalių piliečiai. Dauguma įtariamųjų yra prieglobsčio Vokietijoje siekiantys asmenys arba čia jau kurį laiką gyvenantys nelegaliai.  

Bet kokius įstatymų pakeitimus dar turės aptarti A.Merkel didžioji kairiųjų ir dešiniųjų koalicija, kai dalis socialdemokratų jau sakė nepritarsią jokiems pakeitimams.

Vis dėlto visuomenės nuomonė po išpuolių Kelne gali paraginti imtis griežtesnių veiksmų prieš nusikaltusius migrantus.

Vokietijos federalinė policija jau yra nustačiusi 32 įtariamuosius, iš kurių 22 yra prieglobsčio prašytojai, siejamus su 76 nusikalstamomis veikomis iš kurių 12 yra lytinio pobūdžio, nurodė Vidaus reikalų ministerija.

„Kelnas viską pakeitė“, – pabrėžė CDU vicepirmininkas Volkeris Bouffier.