Pasaulyje

2016.01.09 12:38

URM: Egipte išlieka didelis teroristinių išpuolių pavojus

ELTA 2016.01.09 12:38

Užsienio reikalų ministerija (URM) ir toliau atidžiai stebės situaciją Egipte, palaikys ryšį su Lietuvos turizmo agentūromis, gabenančiomis turistus į Egiptą, konsultuosis su savo partneriais. Saugumo situaciją Egipte pirmadienio susitikime ketinama aptarti su atitinkamomis Lietuvos institucijomis.

URM primena, kad jos puslapyje keliauk.urm.lt yra talpinamos rekomendacijos, vykstantiems į užsienio šalis. URM taip pat atkreipia dėmesį, kad Egipte išlieka didelis teroristinių išpuolių pavojus. Rekomenduojama nevykti į Šiaurės Sinajaus provinciją ir oro transportu į Šarm El Šeicho oro uostą.

Egipte esantiems asmenims primygtinai patariama išlikti budriais, sekti vietinės valdžios pranešimus, vengti masinio susibūrimo vietų, ypač penktadieniais.

Kaip ELTA jau skelbė, remdamasi Užsienio reikalų ministerijos informacija, Hurgados kurorto „Bella Vista“ viešbutyje per islamistų išpuolį lietuviai nenukentėjo.

Anot Užsienio reikalų ministro atstovo spaudai Kęstučio Vaškelevičiaus, viešbutyje buvo apsistoję 10 turistų iš Lietuvos. Lietuvos konsulas Egipte su turistus atgabenusia kelionių agentūra palaiko nuolatinį ryšį.

Per įtariamą „Islamo valstybės“ (IS) kovotojų išpuolį Egipto kurorto Hurgados viešbutyje prie Raudonosios jūros sužeisti trys užsienio turistai. Du peiliais ginkluotus užpuolikus „Bella Vista“ viešbutyje vėlų penktadienio vakarą nukovė policijos pareigūnai. Prieš tai islamistai peiliais sužalojo du austrus ir švedą.

Egipto saugumo pajėgos ieško daugiau galimų užpuolikų.

Šeštadienio vidudienį agentūra TASS, cituodama Egipto turizmo ministrą Hishamą Zaazou pranešė, kad penktadienio naktį įvykdytas išpuolis Hurgados „Bella Vista“ viešbutyje buvo ginkluotas apiplėšimas, o ne teroristų ataka.

Po konsultacijų su Lietuvos užsienio reikalų ministerija, tarptautinis kelionių organizatorius „Tez Tour“ atšaukė šeštadienį numatytą skrydį iš Vilniaus į Hurgados kurortą Egipte. Šeštadienį užsakomuoju „Small Planet Airlines“ skrydžiu iš Hurgados bus parskraidinti pagal planą sugrįžti turėję turistai. Šią dieną į Hurgadą vykti turėjusių turistų skrydis atšauktas. Dėl kitų skrydžių bus sprendžiama atsižvelgus į paaiškėjusias incidento aplinkybes , taip pat bus vadovaujamasi Užsienio reikalų ministerijos rekomendacijomis.

Hurgados viešbutyje „Bella Vista“, kuriame įvyko incidentas, „Tez Tour“ turistų nėra, Eltą informavo „Tez Tour“ Lietuvoje Viešųjų ryšių ir rinkodaros skyriaus vadovė Inga Aukštuolytė.

Kelionių organizatorius „Novaturas“ po konsultacijų su Lietuvos užsienio reikalų ministerija, taip pat šeštadienį nevykdo suplanuoto skrydžio Vilnius–Hurgada. Artimiausi skrydžiai Hurgada–Vilnius bus vykdomi pagal grafiką, parskraidinant turistus.

Iš viso Hurgadoje penktadienio vakarą buvo 222 turistai iš Lietuvos, 10 iš jų – „Bella Vista“ viešbutyje. Novaturas susisiekė su visais iš jų. Visi klientai yra saugūs.