Pasaulyje

2016.01.09 10:37

Šimtai britų karių veteranų klausiami dėl kankinimų ir žudynių per karą Irake

ELTA 2016.01.09 10:37

Šimtai britų karių gavo laiškus, kuriuose klausiama apie jų vaidmenį per įtariamus kankinimus ir žudynes Irako karo metu, skelbia „Sky News“.

Apie 280-čiai veteranų išsiųsti dokumentai, kuriuose teigiama, kad kariai buvo susiję su incidentais, kuriuos šiuo metu tiria Didžiosios Britanijos Gynybos ministerijos įsteigta Istorinių nusikaltimų Irake tarnyba (IHAT).

IHAT atstovė spaudai patvirtino, kad kai kuriems kariams skirti dokumentai buvo asmeniškai įteikti tarnybos detektyvų, tačiau veteranai nėra įpareigoti atsakyti į šiuos laiškus.

Prokurorai skelbia, kad bus tiriami daugiau nei 50 mirčių atvejai Jungtinės Karalystės misijos Irake metu nuo 2003 m. iki 2009 m. Karo tarnybos baudžiamojo persekiojimo institucijai (SPA), kuri yra karinis Jungtinės Karalystės Karūnos prokuratūros atitikmuo, jau perduotos bylos, susijusios su 35-iais įtariamų neteisėtų nužudymų atvejais ir 36 bylos dėl įtariamo piktnaudžiavimo ir kankinimo.

SPA direktorius Andrew Cayley pareiškė, kad „nesudrebės“ patraukdamas baudžiamojon atsakomybėn britų karius, jeigu jų nusikaltimai bus įrodyti.

Britų pajėgos iš Irako pasitraukė dar 2009 m., bet IHAT iki šiol pasiekia naujos bylos.