Naujienų srautas

Pasaulyje2016.01.08 15:25

Paryžiaus atakas tiriantys pareigūnai Briuselyje rado tris mirtininkų diržus

BNS 2016.01.08 15:25

Belgijos policija rado tris mirtininkų sprogdintojų diržus, sprogmenų pėdsakų ir su teroro atakomis Paryžiuje siejamo įtariamojo Salaho Abdeslamo piršto atspaudą viename bute Briuselyje, penktadienį pranešė prokurorai.

Visa tai buvo rasta viename bute Scharbeko rajone Belgijos sostinėje per gruodžio 10 dieną atliktą kratą, sakoma federalinės prokuratūros pranešime.

„Vykdydamas tyrimą, pradėtą po atakų Paryžiuje, federalinis prokuroras patvirtina, kad per gruodžio 10 dieną atliktą kratą vieno namo trečiojo aukšto bute Berge (Beržė) gatvėje Scharbeke, buvo rasta medžiagos, kuri gali būti naudojama sprogmenims gaminti, taip pat TATP (acetono peroksido) pėdsakų“, – nurodoma pranešime.

„Tas butas buvo išsinuomotas išgalvotu vardu, kuriuo galbūt naudojosi kuris nors iš jau šioje byloje suimtų asmenų, – pridūrė prokuratūra. – Be to, buvo rasti trys savadarbiai diržai, kurie galėjo būti naudojami sprogmenims transportuoti, taip pat Salaho Abdeslamo piršto atspaudas.“

Policija tebeieško S. Abdeslamo po lapkričio 13-oasios atakų Paryžiuje, per kurias mirtininkai sprogdintojai ir automatais ginkluoti užpuolikai nužudė 130 žmonių, o dar šimtus sužeidė.

Atsakomybę dėl tų išpuolių prisiėmė džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi