Pasaulyje

2016.01.08 12:08

Britanijos diplomatijos vadovas ragina P. Korėją neužkibti ant Pchenjano masalo

BNS 2016.01.08 12:08

Didžiosios Britanijos užsienio reikalų sekretorius Philipas Hammondas penktadienį paragino Pietų Korėją būti „didžiadvasiškesne“ negu Šiaurės Korėja.

Tokią nuomone jis išsakė po to, Seulas atnaujino propagandos transliacijas per galingus garsiakalbius prie šiaurinės sienos, reaguodamas į naujausią Pchenjano įvykdytą branduolinį bandymą.

Ph. Hammondas, viešintis Japonijoje kartu su Britanijos gynybos sekretoriumi Michaelu Fallonu, ne kartą pasmerkė Šiaurės Korėjos veiksmus, bet reiškė abejones dėl Seulo sprendimo leisti korėjietišką popmuziką ir Kim Jong Uno režimą kritikuojančius pranešimus, girdimus kaimyninės šalies teritorijoje.

„Šiaurės Korėja elgiasi visiškai neatsakingai ir provokuojamai, o aš visiškai suprantu, kad į tokį spaudimą pietų korėjiečiai galvoja turintys reaguoti“, – Britanijos diplomatijos vadovas sakė žurnalistams viešėdamas JAV lėktuvnešyje „USS Ronald Reagan“, išmetusiame inkarą Jokosukos karinėje jūrų bazėje į pietvakarius nuo Tokijo.

„Tačiau turime būti didesni negu šiaurės korėjiečiai, o aš raginčiau Pietų Korėją ir kitas panašiai galvojančias šalis šiame regione elgtis santūriai“, – pridūrė jis.

Vis dėlto Ph. Hammondas sakė, kad tuo atveju, jeigu Pietų Korėjos bus prašoma reaguoti ramiau, tarptautinė bendruomenė privalo rasti tinkamų atsako priemonių.

„Toliau veikti vien žodžiais nebepakanka – turime parodyti esantys pasiruošę imtis veiksmų, kad sankcijos prieš Šiaurės Korėją taptų veiksmingos“, – pažymėjo jis.