Pasaulyje

2016.01.08 15:28

Pietų Korėja atnaujino propagandos transliacijas Šiaurės Korėjai

BNS2016.01.08 15:28

Pietų Korėja penktadienį atnaujino per galingus garsiakalbius leidžiamas propagandos transliacijas prie sienos su Šiaurės Korėja, o Jungtinės Valstijos padidino spaudimą Kinijai sudrausminti Pchenjaną po jo naujausio branduolinio bandymo.

Tuo metu tarptautinė bendruomenė mėgino susitarti, kaip būtų geriausia nubausti Šiaurės Korėją po dviem dienomis anksčiau paskelbto sukrečiančio pareiškimo, kad komunistinė valstybė sėkmingai išbandė savo pirmąją vandenilinę bombą.

Transliacijų, per kurias pasienyje plyšoja korėjietiška popmuzika, orų pranešimai, žinių laidos ir Šiaurės Korėjos režimą kritikuojantys pareiškimai, atnaujinimas atgaivina psichologinio karo taktiką, naudojamą dar nuo Korėjos karo 1950–1953 metais.

Tačiau šie metodai gali būti stebėtinai veiksmingi.

Kai tokios transliacijos buvo atnaujintos praeitais metais, smarkiai padidėjus įtampai tarp abiejų šalių, įtūžęs Pchenjanas vienu metu netgi pagrasino apšaudyti artilerijos sviediniais garsiakalbius, jeigu jie nebus išjungti.

Pietų Korėja galiausiai juos išjungė, kai rugpjūtį buvo sudarytas susitarimas deeskaluoti padėtį, iškilus realaus ginkluoto konflikto tarp abiejų besivaržančių šalių tikimybei.

Vis dėlto transliacijos vėl buvo atnaujintos, baudžiant už trečiadienį įvykdytą netikėtą branduolinį bandymą, kuris išprovokavo tarptautinį pasmerkimą, nors ekspertai abejoja, ar susprogdintas užtaisas iš tikrųjų buvo termobranduolinis, nes jo galia buvo per maža.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.