Pasaulyje

2016.01.07 17:44

Sirijos vyriausybė leis padėti badaujančiam Madajos miestui

ELTA 2016.01.07 17:44

Sirijos vyriausybė sutiko leisti nugabenti humanitarinę pagalbą į badaujantį, pabėgėlių užimtą Madajos miestą, praneša Jungtinės Tautos (JT), informuoja BBC.

Anot JT humanitarinių reikalų koordinatoriaus, humanitarinę pagalbą į miestą pristatyti ketinama per kelias ateinančias dienas. Be Madajos, JT tikisi pasiekti dar du šiaurinius sukilėlių užimtus kaimus.

TV kanalo "al Jazeera" portalas pranešė, kad vien tik gruodį mieste, esančiame maždaug už 25 km į šiaurės vakarus nuo sostinės Damasko, nuo bado mirė 31 žmogus. Nuotraukose iš miesto matyti visiškai sulysę kūnai be gyvybės ženklų.

Vienas gydytojas Madajoje pasakojo, jog gyventojai čia valgo žolę, kad numalšintų badą. Be to, jie esą prieš kelias dienas pradėjo pjauti kates ir šunis.

Londone įsikūrusio Sirijos žmogaus teisių stebėsenos biuro duomenimis, Madają jau daugiau kaip 170 dienų yra apsupę vyriausybiniai daliniai ir „Hezbollah“ kovotojai. Šiuo metu mieste yra 40 000 žmonių, maždaug pusė jų – civiliai. Dėl čia esančių sukilėlių miestas intensyviai bombarduojamas.