Pasaulyje

2016.01.07 20:55

ES pirmininkaujantys Nyderlandai gana optimistiški dėl galimybės Britanijai susitarti su ES

BNS2016.01.07 20:55

Nyderlandų premjeras Markas Rutte, kurio šalis šį mėnesį perėmė pirmininkavimą Europos Sąjungai, ketvirtadienį pareiškė „gana optimistiškai“ vertinąs galimybę Britanijai pasiekti susitarimą dėl reformų Bendrijos viršūnių susitikim vasarį.

Didžiosios Britanijos premjeras Davidas Cameronas ieško pritarimo savo siekiams, tarp kurių yra prieštaringai vertinamas reikalavimas dėl socialinių išmokų atvykėliams iš kitų Bendrijos narių apribojimo ir kuriuos jis norėtų įgyvendinti iki britų referendumo dėl narystės ES.

„Labai svarbu prieiti sėkmingos išvados, manau, kad galime tai pasiekti vasarį, esu gana optimistiškas“, – sakė M. Rutte spaudos konferencijoje Amsterdame, dalyvaujant Europos Komisijos vadovui Jeanui-Claude'ui Junckeriui.

„Bet vis dar daug reikia nuveikti, kad vasarį būtų padarytas sprendimas ir (pasiekta) išvada“, – pridūrė M. Rutte.

D. Cameronas nori, kad būtų sumažintas ES biurokratinis aparatas ir Briuselis atiduotų daugiau galių valstybėms narėms.

Jis taip pat siekia garantijų, kad Britanija būtų apsaugota nuo glaudesnės ES politinės integracijos ir ekonominių sprendimų, priimamų 19-os euro zonos valstybių.

Tačiau didžiausią nepasitenkinimą kelioms ES šalims kelia D. Camerono siekis nemokėti socialinių išmokų atvykėliams iš kitų Bendrijos narių pirmuosius ketverius jų gyvenimo Britanijoje metus.

D. Cameronas pažadėjo referendumą dėl šalies likimo Europos Sąjungoje surengti iki 2017 metų pabaigos, tačiau britų žiniasklaida praneša, kad jis galėtų įvykti 2016 metų birželį ar liepą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt