Pasaulyje

2020.10.02 13:34

Macronas pareiškė, kad islamas išgyvena krizę – siūlys planą skatinti pasaulietiškumą

atnaujinta 14.32
BNS, LRT.lt, ELTA2020.10.02 13:34

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas penktadienį apibūdino islamą kaip „religiją, kuri šiandien visame pasaulyje išgyvena krizę“.   

Tai prezidentas pareiškė nekantriai lauktoje svarbioje kalboje apie kovą su islamo radikalizmu Prancūzijoje.

E. Macronas sakė, kad islamas išgyvena krizę dėl „kraštutinio jo pozicijų radikalėjimo“.

Jis paskelbė, kad Vyriausybė dar šįmet pristatys įstatymo projektą, skirtą stiprinti pasaulietiškumą Prancūzijoje kaip atsvarą „islamistų ekstremizmui“.

Šiomis priemonėmis siekiama spręsti kylančios islamo radikalizacijos Prancūzijoje problemą ir pagerinti „mūsų sugebėjimą sugyventi kartu“.

„Sekuliarizmas yra vieningos Prancūzijos pagrindas“, – sakė jis, tačiau pridūrė, kad įstatymais nesiekama stigmatizuoti visų musulmonų.

E. Macrono teigimu, Prancūzijos įstatymai leidžia gyventojams laisvai rinktis tikėjimą, tačiau perteklinis religijos demonstravimas negali būti leidžiamas mokyklose ar viešajame sektoriuje.

Jis taip pat paskelbė, kad Prancūzija sieks „išlaisvinti“ islamą šalyje nuo užsienio įtakos ir peržiūrės mečečių finansavimą. Taip pat bus atidžiau vertinamos mokyklos ir asociacijos, kurios teikia paslaugas religinėms bendruomenėms.

Praėjusią savaitę Paryžiuje prie buvusios satyrinio laikraščio „Charlie Hebdo“ redakcijos buvo surengtas išpuolis, kurio metu sužaloti keli žmonės. Pradėtas tyrimas įtariant teroristinius motyvus.

2015 metų sausio 7 dieną broliams Saidui ir Cherifui Kouachi pradėjus šaudyti savaitraščio redakcijoje, žuvo 12 žmonių, tarp jų kai kurie garsiausi Prancūzijos karikatūristai. Aukos yra devyni leidinio redakcijos darbuotojai, apsaugos darbuotojas, pastato lankytojas ir lauke buvęs policijos pareigūnas.

Tabu nepaisantis „Charlie Hebdo“ stilius, įskaitant publikuotas pranašo Muhammado karikatūras, suskaldė visuomenę.

Populiariausi