Pasaulyje

2016.01.07 10:50

Sirijoje – kritinė padėtis: gyventojai jau pradėjo pjauti naminius gyvūnus

DELFI.lt, ELTA2016.01.07 10:50

Apsuptame Sirijos Madajos mieste tūkstančiams žmonių gresia mirtis nuo bado.

Pastarąjį kartą pagalbos siunta vyriausybinių dalinių apiaustą miestą šalies vakaruose pasiekė spalį, sakė Pasaulio maisto programos (WFP) atstovas. Vietos žiniasklaida ir aktyvistai skelbia apie sudėtingą situaciją Madajoje.

TV kanalo „al Jazeera“ portalas pranešė, kad vien tik gruodį mieste, esančiame maždaug už 25 km į šiaurės vakarus nuo sostinės Damasko, nuo bado mirė 31 žmogus. Nuotraukose iš miesto matyti visiškai sulysę kūnai be gyvybės ženklų.

Vienas gydytojas Madajoje pasakojo, jog gyventojai čia valgo žolę, kad numalšintų badą. Be to, jie esą prieš kelias dienas pradėjo pjauti kates ir šunis.

Sunkvežimiai su pagalbos kroviniais paruošti, sakė WFP atstovė. Dabar būtina, kad konflikto šalys leistų juos nugabenti į miestą.

Londone įsikūrusio Sirijos žmogaus teisių stebėsenos biuro duomenimis, Madają jau daugiau kaip 170 dienų yra apsupę vyriausybiniai daliniai ir „Hezbollah“ kovotojai.

Šiuo metu mieste yra 40 000 žmonių, maždaug pusė jų – civiliai. Dėl čia esančių sukilėlių miestas intensyviai bombarduojamas.

DELFI primena, kad dar gruodžio pabaigoje pagalbos teikimo agentūros įspėjo dėl gilėjančios humanitarinės krizės Sirijoje, susijusios su rusų rengiamų antpuolių iš oro suintensyvėjimu, kuris paralyžiuoja pagalbos teikimo kelius, prieigą prie ligoninių ir maisto prekių paskirstymo taškų ir vis didėjančio žudomų ir žalojamų taikių gyventojų skaičiaus.

Antpuoliai iš oro imti eskaluoti ypač aktyviai po to, kai Turkija lapkričio 24 d. numušė rusų karinį lėktuvą šalia pasienio su Sirija. Pranešama, kad Rusija reagavo į šį incidentą didindama pastangas, skirtas sunaikinti prieš šalies valdžią nukreiptas sukilėlių pajėgas, kurios bazuojasi su Turkija besiribojančiose provincijose, rašo „The Washington Post“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.