Pasaulyje

2020.10.01 18:45

Šešelgytė: ES šalių tonas Minsko atžvilgiu griežtėja, yra daugiau vilčių dėl sankcijų paskelbimo

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT.lt2020.10.01 18:45

Europos Sąjungos lyderiai grįžta prie Lietuvai artimo klausimo – sankcijų Minsko režimui temos. Ketvirtadienį Briuselyje vyksta ES šalių atstovų susitikimas. Ar yra tikimybės, kad konkretūs susitarimai bus pasiekti? 

Kipras anksčiau blokavo sankcijas Minsko režimui, nes norėjo išplėsti sankcijas ir Turkijai – dėl jos vykdomos gamtinių dujų žvalgybos rytinėje Viduržemio jūros dalyje. Tačiau, anot VU TSPMI direktorės Margaritos Šešelgytės, tikėtina, kad šįkart sprendimai bus priimti.

„Tikėtina, kad bus pasiekti susitarimai dėl Turkijos, ir tai gali atverti duris priimti sankcijas ir Baltarusijai. Noras ieškoti galimų sprendimų ir Turkijos klausimu, ir Baltarusijai patvirtinant sankcijas tikrai yra“, – teigia M. Šešelgytė.

Taip pat skaitykite

VU TSPMI vadovė pažymi, kad ES šalių atstovų pozicija Minsko režimo atžvilgiu gali būti aštresnė po Prancūzijos vadovo Emmanuelio Macrono ir Baltarusijos opozicijos lyderės Sviatlanos Cichanouskajos susitikimo Vilniuje.

Šešelgytė: Macrono susitikimas su Cichanouskaja – simbolinis žingsnis

„Tonas griežtėja vien dėl susitikimo ir kalbų prieš jį. <...> Tai, kad Prancūzijos prezidentas susitiko su S. Cichanouskaja, yra simbolinis žingsnis, parodymas, kad jis ją remia, mano, kad ji yra opozicijos lyderė, kuri turi teisę kalbėti Baltarusijos opozicijos vardu. Pažadas, kurį E. Macronas jai davė, – kad jis tikrai rems Baltarusijos žmonių siekį suorganizuoti naujus rinkimus, taip pat paleisti politinius kalinius“, – teigia M. Šešelgytė.

Kitą savaitę planuojamas S. Cichanouskajos vizitas į Berlyną, kur ją planuoja priimti Vokietijos kanclerė Angela Merkel.

Daugiau – pokalbio su VU TSPMI direktore įraše.

Taip pat skaitykite