Pasaulyje

2016.01.06 16:21

„Charlie Hebdo“ išspausdinta Dievo karikatūra suerzino Vatikaną

BNS 2016.01.06 16:21

Prancūzijos satyrinis savaitraštis „Charlie Hebdo“ trečiadienį paminėjo metų sukaktį po atakų prieš savo redakciją, viršelyje išspausdindamas karikatūrą, vaizduojančią barzdotą Dievą su Kalašnikovo automatu ant peties, kuri sulaukė Vatikano kritikos.

Specialaus numerio viršelyje taip pat pasirodė užrašas: „Praėjo vieneri metai. Žudikas vis dar laisvėje.“

Vatikanas sukritikavo viršelį savaitraštį už tai, kad jis neva „nepripažįsta arba negerbia tikinčiųjų tikėjimo Dievu, kad ir kokia būtų jų religija“.

Prisidengdamas „apgaulinga bekompromisio pasaulietiškumo vėliava savaitraštis ir vėl pamiršta tai, ką nepaliaudami kartoja visų tikėjimų religiniai lyderiai, (ragindami) atsisakyti smurto religijos vardan – pasinaudojimas Dievu neapykantai pateisinti yra tikras bedieviškumas, kaip kelis kartus yra sakęs popiežius Pranciškus“.

Toks provokuojantis viršelis yra būdingas šiam itin pasaulietiškam leidiniui, kuriame paskelbtos musulmonų pranašą Muhammadą vaizduojančios karikatūros sukėlė musulmonų pasipiktinimą visame pasaulyje ir išprovokavo kruviną išpuolį leidinio redakcijoje praėjusių metų sausio 7 dieną.

Atsakomybę dėl 12 žmonių gyvybes nusinešusios atakos prisiėmė Arabijos pusiasalio „al Qaeda“ (AQAP).