Pasaulyje

2016.01.06 14:29

Vokietija: Hamburge beveik 30 moterų pasiskundė dėl seksualinio priekabiavimo

ELTA 2016.01.06 14:29

Vokietijoje vis platesnį mastą įgauna skandalas dėl to, kad Naujųjų metų naktį daug moterų buvo užpultos, kaip manoma, migrantų.

Kaip pranešė trečiadienį teisėsaugos institucijų atstovai, tokių teisės pažeidimų buvo ne tik Kelne, bet ir Hamburge.

Iki šiol šio Vokietijos miesto policija gavo 27 silpnosios lyties atstovių pareiškimus dėl plėšikavimo ir seksualinio priekabiavimo Naujųjų metų naktį. Pasak nukentėjusiųjų, smurto prieš jas griebėsi 20–40 metų „pietietiškos arba arabiškos išvaizdos“ vyrai. Incidentų aplinkybėms išsiaiškinti Hamburge sudaryta speciali tyrėjų grupė.

Kaip pranešė Kelno teisėsaugos institucijų darbuotojai, iki šiol jau apie 100 moterų kreipėsi į policiją dėl seksualinio priekabiavimo. Didžioji dalis šių incidentų įvyko aikštėje priešais centrinę geležinkelio stotį ir aplinkinėse gatvėse Naujųjų metų naktį.

Policijos duomenimis, Naujųjų metų naktį aikštėje priešais geležinkelio stotį, netoli garsiosios Kelno katedros, susirinko apie tūkstantį „arabiškos išvaizdos“ vyrų. Jie pasidalijo į grupes, plėšė moteris, atiminėdami pinigus, mobiliuosius telefonus ir net drabužius, seksualiai priekabiavo prie jų. Kaip pranešė miesto policijos vadovas Wolfgangas Albersas, užfiksuotas mažiausiai vienas išžaginimas.

Naujųjų metų naktį prie Kelno geležinkelio stoties budėjo apie 200 pareigūnų, bet jie visiškai nekontroliavo situacijos, kadangi aikštėje buvo labai daug žmonių. Keli pažeidėjai buvo sulaikyti. Kaip pranešė leidiniui „Koelner Express“ vienas iš policininkų, kai kurie iš jų turėjo pabėgėlių dokumentus.