Pasaulyje

2016.01.06 16:02

Šiaurės Korėjos branduolinį bandymą smerkia ir ES, ir Maskva

BNS 2016.01.06 16:02

Europos Sąjunga (ES) ir Rusija pasmerkė Šiaurės Korėją už, kaip skelbia Pchenjanas, trečiadienį įvykdytą vandenilinės bombos bandymą.

28 šalių blokas šį bandymą laiko šiurkščiu Jungtinių Tautų šaliai paskelbto draudimo kurti branduolinius ginklus pažeidimu ir grėsme regionui.

„Jei tai bus patvirtinta, toks veiksmas būtų šiurkštus keliose Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos rezoliucijose numatytų (Šiaurės Korėjos) tarptautinių įsipareigojimų nekurti ir nebandyti branduolinių ginklų pažeidimas ir grėsmė taikai bei saugumui visame Šiaurės Rytų Azijos regione“, – sakoma ES užsienio politikos vadovės Federicos Mogherini paskelbtame pareiškime.

Panašios nuomonės laikosi ir Kremlius, kuris trečiadienį pasmerkė Šiaurės Korėjos pareiškimą apie įvykdytą vandenilinės bombos bandymą, kurį pavadino aiškiu tarptautinės teisės pažeidimu, galinčiu pakurstyti įtampą visame regione.

„Jeigu šis bandymas pasitvirtins, tai bus naujas Pchenjano žingsnis branduolinio ginklo kūrimo kelyje, o tai būtų šiurkštus tarptautinės teisės normų ir Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos priimtų rezoliucijų pažeidimas“, – pažymima Rusijos užsienio reikalų ministerijos paskelbtame pareiškime.

„Tokie veiksmai gali paaštrinti padėtį Korėjos pusiasalyje, kuri ir taip pasižymi gana dideliu karinės ir politinės konfrontacijos potencialu“, – priduriama jame.