Naujienų srautas

Pasaulyje2016.01.06 11:18

Po Šiaurės Korėjos branduolinio bandymo JT Saugumo Taryba šaukia skubų posėdį

ELTA 2016.01.06 11:18

Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Taryba po Šiaurės Korėjos branduolinio ginklo bandymo šaukia skubų posėdį, praneša agentūra „Reuters“.

Tarybos nariai trečiadienį susirinks aptarti tolesnių veiksmų, sakė atstovė. „Nors kol kas dar negalime patvirtinti, kad buvo atliktas bandymas, tačiau smerkiame bet kokį JT rezoliucijų pažeidinėjimą ir dar kartą raginame Šiaurės Korėją laikytis tarptautinių susitarimų“, – pabrėžė ji.

Pietų Korėja paskelbė, kad imsis ryžtingų veiksmų prieš provokacijas iš Šiaurės Korėjos.

Šiaurės Korėja, jos pačios teigimu, trečiadienį įvykdė branduolinio ginklo bandymą. Vandenilinės bombos bandymas buvo sėkmingas, teigiama valstybinės televizijos pranešime.

Japonijos vyriausybė pareiškė, kad Šiaurės Korėjos veiksmai kelia grėsmę ir Japonijos saugumui, todėl esą į tai bus reaguojama. Branduolinio ginklo bandymą sukritikavo ir JAV bei Didžioji Britanija. Kinijoje valstybinė naujienų agentūra „Xinhua“ pabrėžė, kad bandymas prieštarauja branduolinio nusiginklavimo tikslui.

Tarp komunistinės Šiaurės Korėjos ir demokratinės Pietų Korėjos kelis dešimtmečius formaliai galioja karo stovis. Lapkričio pabaigoje abi šalys pareiškė norinčios imtis naujų įtampos mažinimo žingsnių.

Šiaurės Korėja praeityje jau atliko tris branduolinio ginklo bandymus, pastarąjį kartą – 2013-aisiais. JT dėl branduolinės ir raketinės programos yra paskelbusios sankcijas skurdžiai ir izoliuotai šaliai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi