Pasaulyje

2016.01.05 13:21

Kuveitas atšaukia ambasadorių iš Irano

ELTA2016.01.05 13:21

Kuveitas atšaukia savo ambasadorių iš Irano, gilėjant nesutarimams dėl šiitų dvasininko egzekucijos Saudo Arabijoje, skelbia BBC.

Po pranešimų apie Saudo Arabijoje įvykdytas mirties bausmes įtakingam šiitų dvasininkui Nimrui al-Nimrui ir dar 46 asmenims protestuotojai užpuolė Saudo Arabijos ambasadą Teherane ir ją padegė.

Savo ruožtu Saudo Arabija nutraukė diplomatinius santykius su Iranu. Jos pavyzdžiu pasekė Bahreinas, Sudanas, o dabar ir Kuveitas.

JAV, Jungtinės Tautos (JT) ir Turkija paragino šalis laikytis rimties regione. JT Saugumo Taryba pirmadienį pasmerkė išpuolį prieš Saudo Arabijos ambasadą. Paskelbtame pareiškime Iranas buvo primygtinai raginamas „saugoti diplomatinę ir konsulinę nuosavybę bei personalą ir visiškai vykdyti tarptautinius įsipareigojimus šioje srityje“. Tiesa, šiitų dvasininko egzekucija, sukėlusi įtūžusių demonstrantų veiksmus prieš ambasadą, pareiškime nebuvo paminėta.

Saudo Arabija ir Iranas yra pagrindinės sunitų ir šiitų jėgos regione, remiančios skirtingas puses Sirijos ir Jemeno konfliktuose.

56 metų dvasininkas N. al-Nimras buvo svarbi nuo 2011 metų karalystėje vykstančių antivyriausybinių protestų figūra, jis daugiau kaip dešimtmetį studijavo teologiją Irane.