Pasaulyje

2016.01.04 15:24

Šiaurės Europoje pradedamas riboti pabėgėlių judėjimas

Dvi Skandinavijos šalys atkuria sienų kontrolę – Švedija nuo pirmadienį atkūrė dokumentų patikrą keliaujantiems iš Danijos, o Danijos premjeras paskelbė, kad nuo atkuriama dokumentų patikra pasienyje su Vokietija. 

Nuo pirmadienio visi, keliaujantys traukiniais, autobusais, keltais ir kitomis priemonėmis iš Danijos į Švedija privalės turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą su nuotrauka. Šis kontraversiškai vertinamas įstatymas – bandymas susitvarkyti su migrantų srautu ir galbūt jį šiek tiek sumažinti.

Švedija yra daugiausiai migrantų vienam gyventojui priimanti šalis, tačiau net tokiai turtingai šaliai tampa sunku susitvarkyti su atvykėlių srautu.

Kiek kitokia padėtis Pietų Europoje – net ir šaltas oras bei didelis vėjas nesustabdo ir toliau iš Turkijos į Graikiją plaukiančių migrantų. Jungtinių Tautų Organizacijos Pabėgėlių agentūros teigimu, iki vasario mėnesio į Europą kasdien turėtų atplaukti apie 5 000 žmonių. Šimtai savanorių iš viso pasaulio padeda graikams susitvarkyti su šia našta, tačiau Lesbo sala, į kurią plūsta daugiausiai migrantų, jau visiškai sausakimša.