Pasaulyje

2020.09.28 17:25

Prancūzijos prezidentas Macronas atvyko į Lietuvą: prezidentūroje susitiko su Nausėda

atnaujinta 19.46
Vaidotas Beniušis, BNS, LRT.lt2020.09.28 17:25

Į Lietuvą oficialaus vizito pirmadienį atvyko Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas. Jis vizito metu turėtų daug dėmesio skirti situacijai Baltarusijoje.

Tai yra pirmasis dvišalis Prancūzijos prezidento vizitas Lietuvoje per beveik du dešimtmečius.

Esu labai laimingas būdamas šiandien Lietuvoje. Dėkoju už priėmimą!

Posted by Emmanuel Macron on 2020 m. rugsėjo 28 d., pirmadienis

Su pirmąja ponia atvykusį Prancūzijos prezidentą Vilniaus oro uoste pasitiko Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, vėliau surengta priėmimo ceremonija Prezidentūroje.

Į Lietuvą atvykęs Prancūzijos prezidentas Macronas iškilmingai pasitiktas prezidentūroje

Po dvišalio susitikimo 20 valandą numatoma Lietuvos ir Prancūzijos prezidentų Gitano Nausėdos ir E. Macrono spaudos konferencija.

Prezidentas Gitanas Nausėda ir Vilniuje esanti Baltarusijos opozicijos lyderė Sviatlana Cichanouskaja paragino E. Macroną imtis tarpininko vaidmens sprendžiant politinę krizę Baltarusijoje.

Taip pat skaitykite

Paryžius pareiškė, kad E. Macronas yra pasirengęs Vilniuje susitikti su S. Cichanouskaja, jei ši paprašys, tačiau kol kas neaišku, ar toks susitikimas įvyks.

G. Nausėda su E. Macronu taip pat žada išsamiai aptarti santykius su Rusija.

Lietuvos ir Prancūzijos prezidentai apsikeitė dovanomis: R. Gari dar kartą sujungė abi šalis

Šalies vadovas Prancūzijos prezidentui padovanojo žinomo Lietuvos skulptoriaus Romualdo Kvinto darbą „Berniukas su kaliošu“, pagal kurį buvo išlieta didesnė skulptūra, dabar puošianti Vilnių ir primenanti iškilųjį Prancūzijos rašytoją Vilniuje gimusį ir du kartus prestižinę Goncourt‘ų premiją laimėjusį rašytoją Romeną Gari. Prancūzijos vadovo dovana – du tomai R. Gari kūrinių prestižinėje serijoje „Pléiade“ ir „Pléiade“ albumas Lietuvai ir Prancūzijai svarbios asmenybės garbei, sakoma Prezidento komunikacijos grupės pranešime.

Pasak šalies vadovo, Prancūziją ir Lietuvą sieja daug istorinių ir kultūrinių ryšių, iškilių pasaulinio garso kūrėjų, tarp jų ir žymusis Prancūzijos rašytojas, diplomatas R. Gari.

Būsimasis rašytojas gimė Vilniuje. Kelerius metus su mažamečiu sūnumi praleidusi Rusijoje, berniuko motina vėliau su juo grįžo į Vilnių ir jame gyveno, iki būsimam rašytojui suėjo 10 metų. Vėliau jie persikėlė į Varšuvą, paskui išvyko į Prancūziją.

Prancūzijos prezidento vizitas Vilniuje – po ilgos pertraukos

Vilniuje pirmadienio vakarą Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda ir pirmoji ponia Diana Nausėdienė priėmė oficialaus vizito į Lietuvą atvykusią Prancūzijos pirmąją porą – prezidentą Emmanuelį Macroną ir jo sutuoktinę Brigitte Macron ir apsikeitė oficialiomis dovanomis.

Taip pat skaitykite

Prieš atvykdamas į Vilnių E. Macronas pareiškė, kad dėl rinkimų klastojimo Vakarų nepripažįstamas Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka turi trauktis iš pareigų.

E. Macrono atstovai pranešė, kad jis yra pasirengęs Vilniuje susitikti su S. Cichanouskaja.

Prancūzijos prezidentas Lietuvoje viešės dvi dienas. Antradienį jis aplankys Rukloje NATO batalione tarnaujančius prancūzų karius.