Pasaulyje

2020.09.28 14:10

Sviatlana Aleksijevič išvyko iš Baltarusijos – gydysis Vokietijoje

atnaujinta 16.27
LRT.lt2020.09.28 14:10

Nobelio premijos laureatė rašytoja Sviatlana Aleksijevič išvyko iš Baltarusijos į Vokietiją. „Tai nesusiję su kriminaline byla prieš Koordinacinę tarybą“, – rašytojos atstovę cituoja baltarusių naujienų portalas „tut.by“.

S. Aleksijevič yra Baltarusijos opozicinės Koordinacinės tarybos prezidiumo pirmininkė.

Pirmadienį ji iš Baltarusijos išskrido į Vokietiją, tačiau tai nėra susiję su Minsko režimo pradėta kriminaline byla prieš tarybą, leidiniui „tut.by“ sakė rašytojos atstovė Tatiana Turina.

Sviatlana Aleksijevič išvyko iš Baltarusijos į Vokietiją: teigiama, kad su iškelta baudžiamąja byla tai nesusiję

Ji paneigė, kad rašytoja pabėgo iš šalies visam laikui, esą į Vokietiją išskrido asmeniniais ir darbo reikalais. Atstovė teigia, kad anksčiau S. Aleksijevič negalėjo išvykti į užsienį dėl sveikatos problemų.

Nobelio premijos laureatės draugė Maria Voitešonok leidiniui „Radio Free Europe/Radio Liberty“ nurodė, kad S. Aleksijevič į Vokietiją išvyko gydytis.

Rugpjūčio 20-ąją Baltarusijos generalinis prokuroras pradėjo bylą prieš Koordinacinę tarybą, kaltindamas bandymu nuversti šalies režimą.

Iš septynių Koordinacinės tarybos narių, 5 buvo suimti arba priversti išvykti į užienį.

Rugsėjo 9-ąją pasirodė informacija, kad į S. Aleksijevič butą bando patekti Baltarusijos pareigūnai. Apsaugoti nuo suėmimo į Nobelio premijos laureatės butą tada atvyko Lietuvos ir kitų ES valstybių ambasadoriai, diplomatai, dirbantys Minske.