Pasaulyje

2016.01.03 22:51

Iranas: Saudo Arabijos laukia „Dievo kerštas“

BNS 2016.01.03 22:51

Saudo Arabija susidurs su „Dievo kerštu“ dėl įvykdytos mirties bausmės garsiam šiitų dvasininkui, sekmadienį pareiškė Irano aukščiausiasis lyderis ajatola Ali Khamenei, kuris kalbėjo kelios valandos po to, kai protestuotojai atakavo Saudo Arabijos ambasadą Teherane.

„Neteisingai pralietas šio kankinio kraujas greit atneš pasekmių“, – sostinėje dvasininkams sakė A.Khamenei, turėdamas omenyje Nimrą al Nimrą, kuriam šeštadienį drauge su kitais 46 vyrais buvo įvykdyta mirties bausmė.

„Šis fakihas (teologas jurisprudentas) nei skatino žmones imtis ginkluotų veiksmų, nei slapta rezgė sąmokslus; vienintelis dalykas, kurį jis darė, yra garsi vieša kritika, kylanti iš jo religinio uolumo“, – sakė A.Khamenei.

Padegė Saudo Arabijos ambasadą

Įpykusi minia, protestuodama dėl Saudo Arabijoje įvykdytos mirties bausmės įtakingam šiitų dvasininkui, šeštadienį padegė šios karalystės ambasadą Teherane ir įsiveržė į ją, bet paskui policija demonstrantus išvaikė, pranešė naujienų agentūra ISNA.

Tuo tarpu antrajame pagal dydį Irano mieste Mešhede demonstrantai padegė Saudo Arabijos konsulatą, pranešė naujienų svetainės.

Šie incidentai įvyko kelios valandos po to, kai buvo paskelbta apie 56 metų dvasininko Nimro al Nimro, kuris buvo svarbi nuo 2011 metų karalystėje vykstančių antivyriausybinių protestų figūra, mirtį.

Jo egzekuciją griežtai pasmerkė Iranas ir Irakas, kuriuose gyventojų daugumą sudaro šiitai.

Ambasados viduje liepsnos ... Demonstrantai sugebėjo patekti į vidų, bet vėliau buvo išvaryti“, – sakoma ISNA pranešime.

„Ugnis sunaikino ambasados vidų, – AFP sakė vienas liudininkas. – Visur yra policija, jie išsklaidė demonstrantus, kurių kai kurie buvo areštuoti“.

Prieš tai, kai buvo išvaryti, protestuotojai buvo užlipę ant ambasados stogo, priduriama ISNA pranešime.

Naujienų svetainės paskelbė nuotraukas, kuriose, regis, matyti, kad demonstrantai turi nuplėštą Saudo Arabijos vėliavą.

Irano žiniasklaida citavo Užsienio reikalų ministerijos atstovą Hosseiną Jaberą Ansari, prašiusį policijos „apsaugoti Saudo Arabijos diplomatines misijas Teherane ir Mešhede, ... ir užkirsti kelią bet kokioms demonstracijoms priešais šiuos objektus“.

N.al Nimras, kuris daugiau kaip dešimtmetį studijavo teologiją Irane, buvo tarp 47 šiitų ir sunitų, kuriems šeštadienį buvo įvykdytos mirties bausmės dėl kaltinimų terorizmu.