Pasaulyje

2016.01.03 12:31

Belgijoje vėl sustabdytas branduolinis reaktorius

BNS 2016.01.03 12:31

Belgijoje šeštadienį po pietų buvo sustabdytas senstantis branduolinis reaktorius, kuris vos trimis dienomis anksčiau buvo paleistas po ankstesnio sustabdymo, tačiau jokio pavojaus saugumui nėra, pranešė jį eksploatuojanti kompanija.

1-asis Belgijos šiaurėje esančios Dulio elektrinės reaktorius buvo vėl paleistas gruodžio 30 dieną, po to, kai vasario mėnesį buvo sustabdytas pagal įstatymą, kuriuo šalis raginama palaipsniui atsisakyti branduolinės energijos.

„1-asis Dulio (reaktorius) automatiškai sustojo 18 valandą“, – AFP sakė „Electrabel“ atstovė, patvirtindama naujienų agentūros „Belga“ pranešimą.

„Viskas vyko pagal procedūrą. Poveikio saugumui nebuvo, nebuvo poveikio darbuotojams, vietos gyventojams ir aplinkai“, – pridūrė atstovė.

Kompanija nurodė, jog reaktorius sustojo dėl „normalaus saugumo mechanizmo“, kad būtų galima jį saugiai paleisti iš naujo.

Belgija praėjusį mėnesį sutiko pratęsti Dulio elektrinės 1-ojo ir 2-ojo reaktorių, kuriems abiem jau – 40 metų, eksploataciją iki 2025-ųjų, pagal susitarimą, kuriuo buvo užbaigtos metų metus vykusios kovos, kėlusios šaliai elektros trūkumo pavojų.

Abu šie reaktoriai gali gaminti 866 megavatų energijos, o tai sudaro maždaug 6 proc. visų Belgijos elektros gamybos pajėgumų.

Aplinkosaugininkai, ypač – kaimyninėje Vokietijoje, kuri pamažu atsisako atominės energetikos, kritikavo belgų reaktorių eksploatacijos pratęsimą ir sakė, jog šie reaktoriai yra pernelyg seni, kad būtų laikomi saugiais.