Pasaulyje

2016.01.02 16:35

Saudo Arabijos vadovaujama koalicija paskelbė nutraukianti paliaubas Jemene

NS 2016.01.02 16:35

Saudo Arabijos vadovaujama koalicija, kovojanti su Irano remiamais sukilėliais, šeštadienį paskelbė apie paliaubų pabaigą, nes esą jos ir taip kasdien būdavo pažeidinėjamos nuo pat jų paskelbimo praėjusį mėnesį.

Koalicijos vadovybė skelbia paliaubų Jemene pabaigą nuo 14 val. (13 val. Lietuvos laiku) šeštadienį, nurodoma aljanso pranešime, kurį paskelbė oficialioji naujienų agentūra „Saudi Press Agency“.

Gruodžio 15 dieną paskelbtos paliaubos baigėsi dėl sukilėlių nepaliaujamų „karalystės teritorijų puldinėjimų leidžiant balistines raketas į Saudo Arabijos miestus, taikantis į Saudo Arabijos pasienio postus, trukdant pagalbos operacijoms“.

Sukilėliai taip pat „tęsia gyventojų apšaudymą iš pabūklų, žudo ir sulaiko Jemeno civilius miestuose, kuriuos kontroliuoja“, nurodo koalicija.

„Visa tai rodo, kokie nerimti yra sukilėliai ir jų sąjungininkai, kaip jie nepaiso civilių gyvybių, kaip akivaizdžiai pasinaudojo paliaubomis savo įsitvirtinimui“, – pažymima jos pranešime.

Vis dėlto dar sakoma, kad koalicija „vis dar pasiryžusi kurti palankias sąlygas taikiam sprendimui Jemene“.

Saudo Arabija vadovauja karinei koalicijai, kuri nuo kovo mėnesio kovoja su Irano remiamais sukilėliais gretimame Jemene.