Pasaulyje

2020.09.27 13:09

Šimtai žmonių Madride protestavo prieš dalinį karantiną

atnaujinta 16.57
BNS2020.09.27 13:09

Šimtai žmonių Madride sekmadienį protestavo prieš įvestą dalinį karantiną kai kuriuose regiono rajonuose, daugiausia tankiai mažas pajamas gaunančių gyventojų gyvenamuose rajonuose.

Atnaujinta 16.57

Siekiant sustabdyti koronaviruso plitimą, nuo rugsėjo 21 d. maždaug 850-iai tūkstančių žmonių yra neleidžiama išvykti iš savo rajono, išskyrus keliones į darbą, mokyklą ar pas medikus. Tačiau žmonės gali laisvai judėti savo rajono ribose.

Parkai tokiuose rajonuose yra uždaryti, o restoranai ir kitos įmonės privalo baigti darbą 22 val.

Nuo pirmadienio karantinas regione, ir gyvena apie 6,6 mln. žmonių, bus taikomas dar 167-iems tūkstančiams žmonių.

„Tai yra įkalinimas, tai segregacija“, – prie regioninės valdžios parlamento Madrido pietiniame Vaekaso rajone skandavo žmonės. Šis rajonas yra vienas iš daugiausia pietinių regiono rajonų, kuriuose galioja dalinis karantinas.

Protestuotojai reikalavo konservatyvios Madrido regiono vadovės Isabel Diaz Ayuso (Isabel Dijas Ajuso) atsistatydinimo po to, kai aršios kritikos susilaukė jos pareiškimas, kad žmonių „gyvenimo būdas“ paveiktuose rajonuose kaltas dėl padidėjusio koronaviruso atvejų skaičiaus.

Daugelis demonstrantų skundėsi, kad regioninė valdžia nesiima priemonių gerinti sveikatos apsaugą ar spręsti perpildytos viešojo transporto sistemos problemą.

Madridas ir aplinkinis regionas yra Ispaniją apėmusios antrosios koronaviruso bangos epicentras. Virusas Ispanijoje jau nusinešė daugiau nei 31 tūkst. gyvybių, o juo šalyje iš viso užsikrėtė daugiau nei 700 tūkst. žmonių, o tai yra didžiausias užsikrėtimų skaičius Europos Sąjungoje.

Atnaujinta 13.00

Per praėjusią parą Latvijoje patvirtinti 22, Estijoje – 35 nauji koronaviruso atvejai

Latvijoje per praėjusią parą atlikus 1 660 testų buvo patvirtinti 22 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai, sekmadienį pranešė Ligų prevencijos ir kontrolės centras.

Centro duomenimis, penkių užsikrėtimo atvejų šaltiniai žinomi, trys asmenys koronavirusu užsikrėtė užsienyje – Nyderlanduose ir Graikijoje, o 14 žmonių užsikrėtimo aplinkybės dar tikslinamos.

Nuo epidemijos pradžios Latvijoje atlikus beveik 311 tūkst. testų nustatyti iš viso 1 676 užsikrėtimo koronavirusu atvejai, 36 žmonės nuo šios ligos mirė, 1 304 pasveiko.

Per praėjusią parą šalyje dėl COVID-19 buvo hospitalizuoti du pacientai. Šiuo metu ligoninėse gydomi septyni pacientai su koronavirusine infekcija, visų jų būklė yra vidutinio sunkumo.

Estijoje per praėjusią parą atlikus 2 344 testus buvo patvirtinti 35 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai, sekmadienį pranešė Sveikatos apsaugos departamentas.

Naujų COVID-19 pacientų mirties atvejų per pastarąją parą neužfiksuota.

Sekmadienio ryto duomenimis, šalies ligoninėse dėl COVID-19 gydomas 31 žmogus; nė vienam iš pacientų nereikia dirbtinio plaučių ventiliavimo.

Sergamumo per pastarąsias dvi savaites rodiklis šalyje padidėjo iki 39,43 atvejo 100-ui tūkst. gyventojų.

Nuo pandemijos pradžios Estijoje atlikus apie 205 tūkst. testų nustatyta iš viso 3 200 užsikrėtimo koronavirusu atvejų, 64 žmonės nuo šios ligos mirė.