Pasaulyje

2020.09.27 13:02

Per protestus Baltarusijoje sulaikyta apie 200 žmonių

atnaujinta 19.42
BNS2020.09.27 13:02

Baltarusijos policija sekmadienį sulaikė „maždaug du šimtus“ žmonių per opozicinius oprotestus prieš Aliaksandrą Lukašenką, naujienų agentūrai AFP pranešė Baltarusijos Vidaus reikalų ministerijos atstovė spaudai.

Vidaus reikalų ministerijos atstovė spaudai Olga Čemodanova paneigė, kad policija naudojo apsvaiginimui skirtas granatas, tačiau patvirtino, kad pareigūnai naudojo „riaušių valdymo“ priemones.

Atnaujinta 13.02

Ruošiamasi surengti simbolinę Cichanouskajos inauguraciją

Baltarusijos teisėsauga vėl griežtina saugumo priemones Minsko centre, kur opozicijos šalininkai sekmadienį rengiasi surengti „Sviatlanos Cichanouskajos inauguraciją“.

Naujienų agentūros „Interfax“ korespondentas praneša, jog 50-ąją protestų Minske dieną teisėsaugos pareigūnai apsupo Aliaksando Lukašenkos miesto rezidenciją – Nepriklausomybės rūmus.

Prie rezidencijos taip pat stovi mažiausiai penki šarvuočiai, kariniai sunkvežimiai ir automobiliai, į kuriuos pakrauta spygliuotos vielos ritinių.

Valstybinės vėliavos aikštę apsupo Kalašnikovo automatais ginkluoti milicininkai ir kariškiai.

Taip pat apsuptos vietos, kur tradiciškai renkasi opozicijos šalininkai, ir sustiprinta pagrindinių aikščių miesto centre apsauga.

Tuo tarpu protestuotojai renkasi miegamuosiuose rajonuose ir didesniais būriais juda link stelos „Minskas – miestas didvyris“.

Teisėsaugos pareigūnai mėgina trukdyti protestuotojams susirinkti miesto centre ir jau ėmėsi sulaikymų.

Baltarusijoje rugsėjo 26 dieną šešiuose miestuose ir kitose gyvenvietėse buvo surengta 10 protesto akcijų, pranešė šalies vidaus reikalų ministerijos oficiali atstovė Volha Čemodanova.

„Dešimtyje protesto akcijų, kurios buvo surengtos šešių šalies gyvenviečių teritorijoje, dalyvavo iš viso apie 300 žmonių“, – pranešė ji VRM paskyroje platformoje „Telegram“.

Anot jos, „regionuose socialinės įtampos židinių beveik nebuvo“. „Minske dienos metu įvairiose miesto dalyse buvo susibūrusios negausios piliečių grupės“, – nurodė ministerijos atstovė.

Daugiausia žmonių, jos duomenimis, dalyvavo moterų eitynėse, prie kurių prisijungusių „protestuotojų skaičius neviršijo 200 žmonių“.

V. Čemodanova taip pat nurodė, jog dėl masinius renginius reglamentuojančių įstatymų pažeidimų šeštadienį buvo sulaikyta 150 piliečių.

Baltarusijoje jau daugiau kaip mėnesį vyksta beprecedenčiai protestai dėl rugpjūčio 9-ąją įvykusių prezidento rinkimų, kurių laimėtoju buvo paskelbtas Aliaksandras Lukašenka, vadovaujantis šaliai nuo 1994 metų. Opozicija ir Vakarų šalys šiuos rinkimus laiko suklastotais.

Tarptautinis pasipiktinimas brutaliais jėgos struktūrų veiksmais paskatino Minsko režimą pakeisti taktiką ir pereiti prie pagrindinių opozicijos aktyvistų baudžiamojo persekiojimo bei masinių sulaikymų, vengiant didesnio masto smurto. Daugelis Koordinacinės tarybos, kurią įsteigė opozicija taikiam valdžios perdavimui organizuoti, narių buvo sulaikyti arba priversti išvykti iš šalies.

Šiandien Minske rengiamos protesto akcijos, taip pat vyks simbolinė Sviatlanos Cichanouskajos inauguracija.