Pasaulyje

2016.01.02 11:21

Tel Avive per ginkluotą išpuolį žuvo du žmonės

BNS 2016.01.02 11:21

Du žmonės žuvo, dar mažiausiai septyni buvo sužeisti, kai ginkluotas užpuolikas pradėjo šaudyti viename bare ir šalia esančioje kavinėje Tel Avivo centre, bet šios atakos motyvai kol kas nėra aiškūs.

Šis išpuolis pratęsė pastarojo meto smurto bangą, kai Izraelyje ir jo okupuotose teritorijose palestiniečiai puldinėjo izraeliečius, o džihadistų grupuotės „Islamo valstybė“ (IS) lyderis prieš kelias dienas pagrasino žydų valstybei atakomis.

Tačiau policija pabrėžė tirianti „visomis kryptimis“.

Žiniasklaidos pranešimuose nurodoma, kad užpuolikas buvo beveik 30 metų arabas, gyvenęs Izraelio šiaurėje ir neseniai patekęs į kalėjimą, nes mėgino atimti vieno kario ginklą. Policija šią informaciją atsisakė patvirtinti.

Jungtinio sąrašo aljanso, kuriam priklauso pagrindinės parlamentinės arabų partijos, vadovas Aymanas Odeh sakė, kad nors dar ne visos šio incidento detalės yra aiškios, jis griežtai ir aiškiai smerkiąs bet kokias atakas prieš nekaltus žmones.

Netoliese esančios maisto parduotuvės apsaugos kameros įraše matomas akiniuotas jaunas vyras su kuprine, kuris ramiai apsimetinėjo pirkėju, tada priėjo prie išėjimo, įdėjo kuprinę į pirkinių vežimėlį, išsitraukė ginklą, panašų į pistoletą kulkosvaidį ir pradėjo šaudyti gatvėje.

Medikai sakė į ligonines Tel Avive nuvežę devynis žmonės. Policija nurodė, kad du iš jų mirė.