Pasaulyje

2016.01.01 14:53

Vokietijos policija atšaukė tikėtino išpuolio pavojų Miunchene

BNS2016.01.01 14:53

Vokietijos policija penktadienį paskelbė, kad atšaukiamas pavojus dėl tikėtino teroro akto Miunchene, kur iš dviejų geležinkelio stočių, likus 1,5 val. valandos iki Naujųjų metų, buvo evakuoti žmonės, gavus informacijos apie planuojamą mirtininkų išpuolį.

„Apskritai sakyčiau, kad padėtis Miunchene lieka tokia pati, kaip buvo iki pavojaus paskelbimo“, – sakė žurnalistams Miuncheno policijos vadovas Hubertus Andrae.

Naujausiame pranešime apie saugumą šio Vokietijos pietų miesto policija nurodo, kad „atlikus tyrimą, šiuo metu nėra jokios konkrečios išpuolio grėsmės“ mieste.

Ketvirtadienį vėlai vakare Vokietijos policija, gavusi informacijos iš užsienio žvalgybos tarnybos apie tikėtiną planuojamą mirtininkų sprogdintojų išpuolį Naujųjų metų naktį Miunchene džihadistų grupuotės „Islamo valstybė“ (IS) vardu, paskelbė aukšto lygio saugumo parengtį.

Pasak H. Andrae, tyrėjai turėjo pusės iš penkių ar septynių įtariamųjų pavardes; šie esą planavę susisprogdinti keliose vietose, minėta ir pagrindinė Miuncheno geležinkelio stotis bei Pazingo stotis miesto vakaruose.

„Mes išnagrinėjome duomenis apie šias pavardes, bet šiuo metu net nežinome, ar tos pavardės yra teisingos, ar tokie žmonės egzistuoja, ir kur jie yra“, – sakė jis, dar pridūręs, kad tie įtariamieji galėjo būti iš Irako ar Sirijos.

H. Andrae atmetė spėliones, kad pavojus buvo apgaulingas, ir pareiškė: „kadangi buvo tokios informacijos, mes privalėjome veikti“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.