Pasaulyje

2020.09.26 09:36

Įvykiai Baltarusijoje. Per šeštadienį Minske įvykusį protestą sulaikyta beveik 40 žmonių

atnaujinta 17.39
ELTA, BNS2020.09.26 09:36

Šeštadienį Minske įvykęs protestas baigėsi be didesnių susidūrimų su teisėsaugos pareigūnais, o iki šiol pranešta apie beveik 40 sulaikytų asmenų.

Atnaujinta 16.55

„Viasna“ žmogaus teisių aktyvistams buvo pranešta, kad perėjoje į Jokūbo Koloso aikštę buvo sulaikyti grupės BEST SOUND BAN muzikantai“, – pranešė centras.

Remiantis išankstine informacija, kalbama apie keturis muzikantus.

„Jie buvo sulaikyti kartu su visais muzikos instrumentais. Prieš tai jie dainavo Viktoro Cojaus dainą „Peremen!“ (Aš noriu permainų), kai protestuotojų kolona ėjo pro juos“, – teigė žmogaus teisių aktyvistai.

Centro teigimu, kai kurie sulaikytieji, įskaitant Baltarusijos opozicijos aktyvistę Nina Baginskają ir „Euroradijo“ žurnalistę Juliją Motuzovą, jau paleisti.

Oficialių duomenų apie sulaikytųjų skaičių kol kas nėra.

Remiantis įvairiais skaičiavimais, eitynėse dalyvauja nuo šimto iki dviejų šimtų žmonių.

Protesto dalyvės nešinos vėliavomis, gėlėmis ir plakatais.

Be to, pasirodė informacija, kad Minske uždaryta „Jokūbo Koloso aikštės“ vardo metro stotis, be jau uždarytos „Pergalės aikštės“ stoties, nors Minsko metro spaudos tarnyba dar nepakomentavo pranešimų.

Atnaujinta 14.48

Minske sulaikomi akcijos dalyviai

„Yra sulaikytųjų už dalyvavimą nesankcionuotoje akcijoje“, – naujienų agentūrai „Interfax“ sakė Minsko milicijos atstovė Natalija Hanusevič.

„Milicija nekart perspėjo akcijos dalyvius, kad renginys nesankcionuotas“, – pridūrė ji.

N. Hanusevič sakė, kad sostinės milicija ragina žmones nedalyvauti tokiose akcijose.

Kiek anksčiau buvo pranešta, kad sulaikyti keli Tautų draugystės parke Minske vykusio bėgimo dalyviai.

Portalo tut.by turimais duomenimis, tai buvo labdaringas renginys, per kurį rinktos lėšos „fondams, padedantiems protestuotojams“. Bėgime dalyvavo 35 žmonės.

Kaip pranešama, nedidelę bėgikų koloną ėmė sekti mikroautobusas su jėgos struktūrų pareigūnais. Galiausiai, pasak liudininkų, buvo sulaikyti du žmonės.

Baltarusijoje jau antrą mėnesį vyksta beprecedenčiai protestai dėl rugpjūčio 9-ąją įvykusių prezidento rinkimų, kurių laimėtoju buvo paskelbtas Aliaksandras Lukašenka, vadovaujantis šaliai nuo 1994 metų. Opozicija ir Vakarų šalys šiuos rinkimus laiko suklastotais.

Baltarusijos moterys simboliškai prezidente „inauguruos“ Cichanouskają

Tūkstančiai Baltarusijos moterų šeštadienį dalyvaus demonstracijoje prieš užsienio kritikuojamą prezidento Aliaksandro Lukašenkos inauguraciją. Jos popiet susirinks Minsko centre, kad pareikštų paramą A. Lukašenkos priešininkei Sviatlanai Cichanouskajai.

38-erių opozicijos lyderė yra rugpjūčio 9 dieną vykusių prezidento rinkimų nugalėtoja, pareiškė renginio organizatorės.

S. Cichanouskaja, spaudžiama A. Lukašenkos valdžios aparato, pasitraukė į Lietuvą. Tradicinė šeštadienio moterų demonstracija šį kartą bus tautos surengta S. Cichanouskajos „tikros inauguracijos generalinė repeticija“, sakoma organizatorių pareiškime. A. Cichanouskaja esą yra širdžių prezidentė.

66-erių A. Lukašenka iš anksto neskelbtoje ceremonijoje trečiadienį šeštą kartą iš eilės buvo inauguruotas Baltarusijos prezidentu.

ES nepripažįsta jo legitimiu prezidentu.