Pasaulyje

2015.12.31 18:03

Italijos miestuose dėl smogo uždrausti naujametiniai fejerverkai

BNS2015.12.31 18:03

Italijoje smogas gadina Naujųjų Metų švenčių nuotaiką – Romoje, Milane ir kituose miestuose uždrausti fejerverkai, siekiant dar labiau nepadidinti ir taip jau didelės oro taršos juose.

Dešimtys miestų ir miestelių atšaukė šventinius fejerverkus ir uždraudė gyventojams naudoti pirotechnikos gaminius, tokį draudimą aiškindami prasta oro kokybe ir siekiu apsaugoti gyvūnus nuo juos erzinančio triukšmo. Taip atsižvelgiama ir į visuomenės saugumą, kadangi kasmet per šventes fejerverkai ir petardos sužeidžia šimtus žmonių.

Pietinio Bario miesto meras paragino piliečius padėti policijos pareigūnams kontroliuoti, ar aplinkiniai paiso draudimo, ir išmaniaisiais telefonais filmuoti visus, kurie jo nesilaikys.

Per reidus visoje šalyje pareigūnai konfiskavo tonas nelegalių fejerverkų. Netoli Neapolio esančioje Kazertoje buvo konfiskuota 300 kilogramų parako, kurio vertė siekia 400 tūkst. eurų.

Pastarosiomis dienomis Romoje, Milane ir kai kuriuose kituose miestuose buvo apribotas privačių automobilių eismas, oro taršai juose peržengus leistinas normas ir keliant pavojų visuomenės sveikatai.

Milano pareigūnų duomenimis, kasmet su fejerverkais į orą paleidžiama maždaug 44 tonos kenksmingųjų dalelių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt