Naujienų srautas

Pasaulyje2016.01.01 12:11

Pasaulis ir Lietuva pasitiko 2016-uosius

Pasaulis pasitiko 2016-uosius, bet džiaugsmingą nuotaiką temdė džihadistų atakų baimė: Briuselis buvo priverstas atšaukti linksmybes, Miunchene taip pat paskelbtas teroro pavojus ir evakuotos dvi traukinių stotys, o daugelyje kitų miestų sustiprintos saugumo priemonės.

Pasaulio ekranuose Sidnėjus ir vėl buvo pirmas. Nors Naujuosius pirmiausia sutinka nedidelės salos Ramiajame vandenyne bei Naujoji Zelandija, tačiau didžiausias Australijos miestas kasmet rengia įspūdingiausią fejerverkų šou ir šiemet, pasak organizatorių, jis įspūdingiausias istorijoje. Giedrą vasaros naktį į orą paleistos septynios tonos sprogmenų.

Sidnėjus, AFP/Scanpix nuotr.

Visai kitaip Japonijoje – vietoj daugybės sprogmenų sostinėje Tokijuje tiesiog nesuskaičiuojama gausybė baltų balionėlių.

Tokijas, AFP/Scanpix nuotr.

Komunistinėje Kinijoje dominuojanti spalva – raudona, tarp populiarių atlikėjų Uždraustojo miesto scenoje buvo ir aukščiausi valdžios atstovai.

Pekinas, Reuters/Scanpix nuotr.

Dubajuje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose, vidurnaktį įvyko tradicinis fejerverkų šou „Burj Khalifa“ dangoraižyje, nors šalia atvira liepsna degė „Downtown Address“ dangoraižis.

Dubajus, AFP/Scanpix nuotr.

Dubajus, Reuters/Scanpix nuotr.

Naujuosius pasitiko ir maskviečiai, tačiau pirmą kartą dėl saugumo Naujųjų laukti Raudonojoje aikštėje jie negalėjo.

Maskva, AFP/Scanpix nuotr.

Šventiniai renginiai vyko ir Lietuvos miestuose. Pasak DELFI.lt, Vilniaus Katedros aikštėje nuo 23.30 val. miesto gyventojų laukė įspūdingas nakties fejerverkas. Ant Gedimino kalno šlaito specialiai šiai progai sukurtas laikrodis, kuris skaičiavo iki vidurnakčio likusį laiką.

Vilnius, O. Gurevičiaus (DELFI) nuotr.

T. Lukšio (BFL) nuotr.

T. Lukšio (BFL) nuotr.

Tokiu pat metu, kaip ir Lietuva, Naujuosius sutiko Egiptas. Šiemet būtent jis dėmesio centre, nes traukdamas turistus paruošė ypatingą šou prie piramidžių greta sostinės Kairo. Netoliese esančiame Gazos Ruože Naujųjų šventės nebus – valdančioji „Hamas“ grupuotė sako, kad šventė esą nesuderinama su islamu.

Egiptas, AFP/Scanpix nuotr.

Suderinti šventę su saugumu iš paskutiniųjų stengėsi estafetę iš Egipto perėmusios Europos sostinės. Vakarų Europoje kaip niekad akylai budėjo ir tebebudi saugumo pareigūnai. Daug švenčiančiųjų pritraukiančios sostinės – puikūs taikiniai teroristams.

Europoje bene daugiausia žmonių per Naujuosius pritraukianti vieta – Berlyno Brandenburgo vartai. Čia jų šiąnakt turėjo susirinkti per milijoną. Tuo metu Miuncheno policija, pasak BBC, įspėjo apie galimą teroro ataką ir paragino miesto gyventojus vengti didelių susibūrimų. Mieste taip pat evakuotos dvi traukinių stotys.

Berlyno Brandenburgo vartai, Reuters/Scanpix nuotr.

Paryžius, AFP/Scanpix nuotr.

Londono „Big Beno“ laikrodžio Naujųjų dūžiai buvo patys tikriausi, nes būtent per Londoną eina universaliojo laiko atskaitos juosta. Bet Naujųjų džiaugsmą Britanijoje temdo potvyniai.

Londonas, AFP/Scanpix nuotr.

Estafetę iš Europos perėmė Vakarų Afrika ir šiemet daug dėmesio skiriama Siera Leonės sostinės Fritauno paplūdimiams. Pernai dėl Ebolos karštinės čia buvo tuščia, šiemet, jau įveikus Ebolą, organizatoriai pažadėjo patį geriausią paplūdimio vakarėlį.

Naujiesiems nusiritus per Atlantą pirmiausia juos sutinka Pietų Amerika. Brazilijos Rio de Žaneiro paplūdimyje – ypatingas šou samba šokio dvasia, minint šokio šimtmetį ir kviečiant į 2016-ųjų olimpines žaidynes.

Šiaurės Amerika Naujuosius pasitiko Lietuvoje jau beveik auštant rytui. Niujorko gyventojai gėrėjosi milžinišku kristalu, nustebinusį 16 mln. skirtingų atspalvių.

Paskutiniai Naujuosius minėjo Havajai ir kitos nedidelės Ramiojo vandenyno salos. Lietuvoje tuo metu jau buvo vidurdienis ir naujieji metai nebeatrodė tokie nauji.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi