Pasaulyje

2020.09.25 10:10

Kim Jong Unas atsiprašo, kad šiauriečiai nušovė ir sudegino Pietų Korėjos pareigūną

LRT.lt2020.09.25 10:10

Kim Jong Unas penktadienį išplatino retą atsiprašymą už incidentą, per kurį Šiaurės Korėjos pareigūnai į valstybės teritorinius vandenis įplaukusį pietų kaimyninės valstybės pareigūną nušovė ir sudegino, praneša BBC.

Pranešama, kad Šiaurės Korėjos diktatorius Pietų Korėjos prezidentui Moon Jae Inui pasakė, kad incidentas neturėjo įvykti.

Pietų Korėja praneša, kad 47-erių vyras bandė pabėgti į Šiaurės Korėją, kai valstybės teritoriniuose vandenyse jį aptikę Pchenjano pareigūnai nušovė ir aplieję benzinu padegė.

Manoma, kad Pietų Korėjos pareigūnai turi leidimą šauti į sieną peržengusius žmones, taip siekdami apsaugoti valstybę nuo COVID-19 pandemijos.

Kim Jong Unas sakė „labai besigailintis nuvylęs“ Moon Jae Iną ir Pietų Korėjos žmones, atskleidžia Pietų Korėjos Prezidentūra.

Ketvirtadienį Pietų Korėja pasmerkė nužudymą ir pareikalavo Šiaurės Korėjos pasiaiškinti. Šiaurės Korėjoje Pietų Korėjos pilietis nušautas pirmą kartą nuo 2008 metų.

Taip pat skaitykite

Įtampa tarp abiejų Korėjos pusiasalio valstybių auga po to, kai birželį Pchenjanas uždarė ir susprogdino specialų ryšių su pietine kaimyne biurą Kesongo mieste. Abiejų valstybių lyderiai kelis metus dėjo pastangas normalizuoti santykius, su Šaurės Korėjos diktatoriumi Kim Jong Unu porą kartų buvo susitikęs JAV prezidentas Donaldas Trumpas. Tačiau apčiuopiamų rezultatų pasiekti nepavyko.