Pasaulyje

2020.09.25 07:44

Navalnas svarsto savo nužudymo planą: jei ne pilotai ir medikai, keliaučiau plastikiniame maiše

atnaujinta 12.48
BNS, LRT.lt2020.09.25 07:44

Apnuodytas Rusijos opozicionierius Aleksejus Navalnas naujame „Instagram“ įraše teigia turintis daug kam padėkoti už išsaugotą gyvybę bei atskleidžia vieną iš tos dienos įvykių versijų.

Perspėdamas, kad tai tik versija, A. Navalnas pasakoja, kad jį norėjusių nužudyti žmonių planas buvo paprastas: „Po lėktuvo pakilimo praėjus 20 minučių aš pasijusiu blogai, po 15 minučių prarasiu sąmonę. Tikrai nebus galimybės suteikti medicininę pagalbą ir dar po valandos aš tęsiu savo kelionę juodame plastikiniame maiše salono gale, gąsdindamas į tualetus einančius keleivius.“

Tačiau, A. Navalno nuomone, jo gyvybę padėjo išgelbėti keli laimingi atsitiktinumai: pilotai greitai nutūpdė lėktuvą Omske, nepaisant perspėjimų, kad oro uoste „padėtas sprogmuo“; į vietą atskubėjęs oro uosto medicininis personalas ir greitoji pagalba „nemelavo apie diabetą ar panašiai“ ir iš karto pripažino, kad tai toksiškas apnuodijimas, todėl jam davė atropino.

View this post on Instagram

Наверное, нечасто такое бывает, что есть у вас в жизни ужасно важные люди, а вы даже имён их не знаете. У меня как раз такой случай. После всего случившегося я испытываю такую огромную благодарность такому большому количеству людей, что вы ещё устанете читать посты на эту тему. Но начать я хочу с нескольких человек, которые - так вышло - сыграли ключевую роль в моей судьбе, а я даже и не знаю, как обратиться к ним иначе, чем «неизвестные добрые друзья». Насколько я понимаю (версия, утверждать ничего не могу), план убийц был прост: мне станет плохо через 20 мин после взлёта, ещё через 15 мин я вырублюсь. Медицинская помощь будет гарантированно недоступна, и ещё через час я продолжу своё путешествие в чёрном пластиковом пакете на последнем ряду кресел, наводя ужас на пассажиров, идущих в туалет. Все так и шло, но началась цепь счастливых случайностей и четких действий неизвестных добрых людей. Во-первых, пилоты быстро посадили самолёт в Омске, несмотря на объявленное «минирование» аэропорта. Во-вторых, пришедшие сотрудники медслужбы аэропорта и приехавший за ними реанимобиль не говорили никакого вранья про диабет и тд, а сразу четко сказали: «это токсическое отравление», - и зафигачили мне дозу атропина. То есть пилоты и первые медики просто подарили мне дополнительные 15-20 часов жизни. Все последующее было очень драматично и заслуживает отдельного расссказа, но рассказывать точно было бы нечего, если бы не эти ребята. Спасибо вам, неизвестные добрые друзья. Вы хорошие люди.

A post shared by Алексей Навальный (@navalny) on

„Taigi, pilotai ir medikai man suteikė papildomas 15–20 val. išgyventi. Viskas, kas vyko po to, yra dramatiška ir prašosi atskiro pasakojimo. Bet pasakoti nebūtų ką, jei ne šie žmonės. Ačiū jums, nepažįstami draugai. Jūs geri žmonės“, – rašo A. Navalnas.

Taip pat skaitykite

Reabilitacijos metu liks Vokietijoje

A.Navalnas liks Vokietijoje iki jo reabilitacijos kurso, galinčio užtrukti kelias savaites, pabaigos, ketvirtadienį sakė Rusijos opozicijos lyderio atstovė Kira Jarmyš.

„Žinoma, Aleksejaus atsigavimo procesas dar užtruks ilgai. Kol kas jis lieka Vokietijoje reabilitacijai, tai tikrai ne poros dienų reikalas ir net, galbūt, ne poros savaičių“, – per A. Navalno „YouTube“ kanalą „NavalnyLive“ sakė K. Jarmyš.

Trečiadienį paaiškėjo, kad A. Navalnas buvo išrašytas iš Berlyno klinikos „Charite“. Jis sakė, kad dabar išeis fizioterapijos kursą, o vėliau gali kreiptis į reabilitacijos centrą.

Taip pat skaitykite

Anksčiau ketvirtadienį K. Jarmyš pranešė, kad A. Navalno sąskaitos ir butas Maskvoje buvo areštuoti, kol jis buvo komos būklės Vokietijos klinikoje.

Rugpjūčio 20 dieną A. Navalnas pasijuto blogai ir prarado sąmonę skrisdamas iš Sibiro miesto Tomsko į Maskvą. Lėktuvui skubiai nusileidus jis ilgiau kaip parą buvo gydomas Omsko miesto ligoninėje, o rugpjūčio 22 dieną perkeltas į Berlyno universitetinę ligoninę „Charite“.

Rugsėjo 2 dieną Vokietijos pareigūnai, remdamiesi šalies kariuomenės laboratorijos išvadomis, paskelbė, kad A. Navalno organizme aptikta nuodų iš nervus paralyžiuojančių medžiagų grupės „Novičiok“ pėdsakų. Tos pačios grupės medžiaga, kaip teigia Londonas, 2018 metais Anglijos Solsberio mieste buvo apnuodyti buvęs Rusijos šnipas Sergejus Skripalis ir jo duktė.

Rugsėjo 7 dieną ligoninė pranešė, kad pacientas pabudo iš komos, o antradienį paskelbta, kad jis iš ligoninės išrašytas, tačiau tęs reabilitacijos kursą.

A. Navalno bendražygiai ir užsienio pareigūnai sako, jog Rusijai tenka atsakomybė įrodyti, kad apnuodijimas nebuvo užsakytas valstybės, ir atlikti deramą tyrimą. Tuo metu Rusija tvirtina, kad Rusijai reikia Vokietijoje ir kitose šalyse atliktų tyrimų įrodymų.

Kremlius trečiadienį pareiškė, kad A. Navalnas galės netrukdomas sugrįžti į Rusiją.

Anksčiau K. Jarmyš naujienų agentūrai AFP sakė, kad A. Navalnas planuoja sugrįžti į Rusiją, kur jam ir jo bendražygiams buvo iškelta bylų, vyko kratos jų namuose ir teko atlikti trumpas laisvės atėmimo bausmes.