Pasaulyje

2015.12.31 08:54

Briuselyje dėl terorizmo grėsmės atšaukti naujametiniai fejerverkai ir gatvės šventės

BNS 2015.12.31 08:54

Belgijos pareigūnai trečiadienį atšaukė Naujųjų metų sutikimo renginius ir fejerverkus Briuselio širdyje, išaiškinę numanomą džihadistų sąmokslą surengti išpuolį sostinėje šventiniu laikotarpiu.

Aukšto lygio saugumo parengtis šiame 1,2 mln. gyventojų turinčiame mieste buvo paskelbta po to, kai Prancūzija paskelbė, kad keli asmenys, dalyvavę pražūtingose lapkričio 13-osios atakose Paryžiuje, turėjo ryšių su Briuseliu, kuriame įsikūrusios Europos Sąjungos ir NATO būstinės.

„Deja, buvome priversti atšaukti fejerverkus ir viską, kad buvo suplanuota rytojaus (ketvirtadienio) vakarui“, – Briuselio meras Yvanas Mayeuras sakė Belgijos transliuotojui RTBF.

Praeitais metais apie 100 tūkst. žmonių buvo susirinkę stebėti tradicinių Naujųjų metų fejerverkų centrinėje Brukero aikštėje.

Y.Mayeuras sakė, jog dabartinėmis sąlygomis nebeįmanoma „garantuoti, kad patikrinsime kiekvieną, ateinantį į renginį“.

„Geriau nerizikuoti“, – pridūrė jis.

Antradienį pareigūnai pranešė suėmę du asmenis, kurie įtariami planavę surengti atakų Briuselio „simboliais tapusiose vietose“ per Naujųjų metų sutikimą.

Vienas tyrimui artimas šaltinis sakė naujienų agentūrai AFP, kad pareigūnai stengiasi nustatyti, kurie baikerių gaujos „Kamikaze Riders“ nariai yra susiję su tuo sąmokslu.

Belgijos žiniasklaida nurodė, kad tos gaujos įkūrėjas yra vienas iš dviejų asmenų, suimtų dėl įtariamos teroristinės veiklos. Abu suimtieji ketvirtadienį stos prieš teisėją, kuris nuspręs, ar jie turi būti palikti arešte.

Pirmąkart kalbėdamas po to arešto Belgijos premjeras Charles`is Michelis sakė, kad sprendimas atšaukti Naujųjų metų sutikimo iškilmes buvo sunkus, bet teisingas.

„Gerai suprantu, kad tai buvo opus, sunkus sprendimas, kurį teko priimti merui“, – C.Michelis sakė RTBF televizijai.

Naujametiniai fejerverkai Briuselyje atšaukiami nebe pirmąjį kartą: pareigūnai tokį patį sprendimą priėmė 2007 metais dėl kitos teroristinės grėsmės.

„Geriau pasisaugoti negu vėliau gailėtis“, – graikų kilmės Belgijos pilietis Georges`as sakė AFP, sėdėdamas su draugais viename bare Ikselio rajone šalia Briuselio centro.