Pasaulyje

2020.09.24 23:08

Garsus programuotojas nusitaikė į žmones Minske talžančius OMON: kaukės jūsų nebepaslėps

atnaujinta 09.30
LRT.lt2020.09.24 23:08

Baltijos šalys sutarė išplėsti sankcijas Baltarusijos režimui. Juodasis sąrašas bus papildytas daugiau nei šimtu asmenų, įskaitant teisėjus, prezidento administracijos ir jėgos struktūrų pareigūnus.

Slapstytis po smogikų kaukėmis Aliaksandro Lukašenkos režimo pakalikams tampa sunkiau. Baltarusijoje per protestus vis dažniau bandoma nuplėšti OMONO pareigūnų kaukes ir taip atskleisti jų tapatybes.

Tūkstančių milicijos pareigūnų jau atskleidė programišiai, nutekinę ir jų asmeninius duomenis. Tą tęsti žada, kol nesiliaus areštai, smurtas.

„Jūs nebeturite kaukių, jūs gyvenate ne tame amžiuje. Visi, aš kartoju, visi jūsų veidai bus atskleisti nuotraukose ir vaizdo įrašuose, kaip ir visi jūsų neteisėti veiksmai, kad ir kiek kojinių jūs vyniotumėte sau ant galvos“, – sako vienas iniciatyvos autorių.

Jis, tai Andrew Maksimovas, garsus pasaulyje programuotojas ir žaidimų kūrėjas.

Trumpame vaizdo įraše programuotojas atskleidžia, kaip kompiuterinėmis ir dirbtinio intelekto programomis iš duomenų bazių galima atkurti galimus Minsko gatvėse „dirbančių“ pareigūnų veidus, kurie smurtauja ne tik prieš vyrus, bet „auklėja“ ir moteris.

A. Lukašenkos priešininkai sako jau turintys per 9000 pavardžių tų, kurie tiesiogiai dalyvauja ar prisideda prie režimo represijų.

Panorama. NVSC: susirgimus židiniuose jau galima vadinti antra COVID-19 banga

1 tūkst. smurtaujančių pareigūnų tapatybes programišiai jau paviešino anksčiau. Jie grasina atskleisti ir kitų smurtautojų tapatybes.

„Niekas neliks anonimais. Net ir pasislėpę po veido kaukėmis“, – savaitgalį „Nexta“ kanale „Telegram“ tinkle nurodė grupė programišių, rašo „Reuters“.

Į programišių darbą sureagavo ir Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. „Twitter“ įraše jis šiuos baltarusius prilygino 20 a. baltarusių partizanams, kovojusiems su nacių okupantais.

„Dabar jie sugrįžo. Kiber-partizanai Baltarusijoje nuima OMON fašistų kaukes“, – rašė ministras.