Naujienų srautas

Pasaulyje2013.02.22 10:09

2015 m. NATO surengs didelio masto karines pratybas

ELTA 2013.02.22 10:09

2015 m. NATO surengs dideles karines pratybas, antradienį posėdžio Briuselyje metu nutarė NATO valstybių gynybos ministrai.

2015 m. NATO surengs dideles karines pratybas, antradienį posėdžio Briuselyje metu nutarė NATO valstybių gynybos ministrai.

Ministrai taip pat sutarė, kad Aljansas parengs visapusišką mokymų ir pratybų programą, apimančią 2015–2020 m. laikotarpį.

Jie taip pat sutarė, kad kaip greito atsako į įvairias grėsmes priemonė ir kaip karinės sąveikos mokykla bus toliau stiprinamos NATO greitojo reagavimo pajėgos (angl. NRF – NATO reaction force).

„Aljanso kariai įgijo unikalią sąveikumo patirtį vykdydami bendras operacijas Kosove ir Afganistane. Periodiškas šių gebėjimų patikrinimas organizuojant didelio masto, skirtingų scenarijų karines pratybas leistų ne tik išlaikyti sukauptą patirtį, bet ir padidinti NATO, kaip patikimos ir stiprios organizacijos, tvirtumą“, – susitikimo metu sakė krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

Vakarinio posėdžio metu ministrai aštriai kėlė gynybos finansavimo klausimą, teigiama Krašto apsaugos ministerijos pranešime. Buvo akcentuojama, kad NATO nėra klubas, kuriame visi nariai naudojasi visais patogumais, tačiau kiek mokėti, pasirenka patys.

J. Olekas pabrėžė efektyvų finansų skiriamų lėšų panaudojimą ir informavo apie politinių partijų susitarimą palaipsniui didinti lėšas krašto apsaugai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi