Naujienų srautas

Pasaulyje2015.12.31 12:23

Ukrainos, Rusijos, Vokietijos ir Prancūzijos lyderiai patvirtino savo palaikymą paliauboms Ukrainoje

BNS 2015.12.31 12:23

Ukrainos, Rusijos, Vokietijos ir Prancūzijos lyderiai trečiadienį telefonu patvirtino savo palaikymą paliauboms rytinėje Ukrainoje, sakoma Prancūzijos prezidentūros paskelbtame pranešime.

„Angela Merkel , Francois Hollande`as, Vladimiras Putinas ir Petro Porošenka dar kartą patvirtino savo įsipareigojimus paliauboms rytinėje Ukrainoje (užtikrinti)“ ir „susitarė dėl nedelsiamo sunkiosios ginkluotės atitraukimo“, – nurodoma Eliziejaus rūmų pranešime.

Dvi valandas trukęs keturių šalių lyderių pokalbis buvo pirmas po jų susitikimo Paryžiuje spalio 2 dieną.

Pastaruoju metu įtampa Ukrainoje išaugo, kai žuvo ukrainiečių karys ir du civiliai gyventojai prorusiškame separatistiniame Donbaso regione.

Keturi lyderiai pabrėžė būtinybę ateinančiais metais vykdyti antrojo Minsko taikos susitarimo sąlygas, tarp kurių yra ruošimasis vietos valdžios rinkimams Donbase 2017 metų pradžioje.

Ukrainos, Rusijos, Vokietijos ir Prancūzijos užsienio reikalų ministrai turėtų iki vasario pradžios surengti susitikimą ir detaliau aptarti taikos procesą, pridūrė Eliziejaus rūmai.

P. Porošenka dar antradienį telefonu kalbėjosi su A. Merkel, siekdamas „suderinti pozicijas“, pranešė jo kanceliarija.

Abu lyderiai taip pat aptarė „Minsko sutarties įgyvendinimo būklę“. Ši taikos sutartis buvo sudaryta Baltarusijos sostinėje tarp Ukrainos vyriausybės ir separatistų, dalyvaujant Prancūzijai, Vokietijai ir Rusijai.

Kaip nurodo Jungtinės Tautos, nuo ginkluoto konflikto Ukrainoje pradžios 2014 metų balandį žuvo jau daugiau kaip 9 tūkst. žmonių, daugiausia civilių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi