Pasaulyje

2015.12.30 16:44

S. Lavrovas: Rusija neplanuoja siųsti tankų į NATO šalių teritoriją

BNS 2015.12.30 16:44

Rusija neplanuoja savo kariuomenės įvedimo į NATO šalių teritoriją, pareiškė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas.

„Esu tikras, kad visi supranta, jog jokių tankų ir Rusijos Federacijos ginkluotųjų pajėgų NATO teritorijoje nebus, niekas apie tai net negalvoja“, – sakė S. Lavrovas interviu televizijos kanalui „Zvezda“.

Komentuodamas nuotaikas, vyraujančias Baltijos ir Rytų Europos šalyse Rusijos atžvilgiu, S. Lavrovas pareiškė: „Kai jos stojo į NATO, amerikiečiai tikino mus nekelti triukšmo: atseit, jos labai bijo dar nuo tos istorinės epochos, kai įėjo į SSRS sudėtį „ne visiškai savo valia“, joms būdinga fobija. Mums sakė, kad kai tik jos bus priimtos į Šiaurės Atlanto aljansą, jos nusiramins. Jos nenusiramino“.

„Dabar, tapusios NATO narėmis, jos elgiasi visiškai kitaip: jos, priešingai, panaudoja šią narystę, kad „puldinėtų“ mus ir atakuotų savo nuolatinėje retorikoje. Manau, paprasčiausiai panaudojama jų isteriška pozicija Rusijos atžvilgiu, ir mėginama pavaizduoti Krymo liaudies valios išraišką kaip agresyvų mūsų siekį, o NATO pasislinktų prie šių sienų“, – kalbėjo S. Lavrovas.