Pasaulyje

2020.09.24 15:49

Rusijos antstoliai areštavo Navalno butą – „Putino virėjas“ Prigožinas žadėjo jį sužlugdyti

atnaujinta 16.35
LRT.lt2020.09.24 15:49

Rusijos antstoliai areštavo opozicionieriaus Aleksejaus Navalno butą Maskvos Marijino rajone, likus kelioms dienoms iki jo paleidimo iš ligoninės Berlyne, kur vyras buvo gydomas nuo apnuodijimo. Šią žinią paskelbė A. Navalno atstovė Kira Jarmiš, praneša „The Moscow Times“.

Pranešama, kad tai padaryta dėl kompanijos „Moskovskij školnik“ ieškinio, kuri siejama su artimu Vladimiro Putino bendražygiu, pramintu jo virėju, Jevgenijumi Prigožinu. Manoma, kad J. Prigožinui priklauso privačios karinės samdinių kompanijos, kurios dalyvauja karuose visame pasaulyje – nuo Ukrainos, iki Sirijos ar Pietų Amerikos valstybių.

J. Prigožinas pernai laimėjo beveik 1 mln. eurų ieškinį prieš A. Navalną ir jo artimos aplinkos žmones, kurie kaltino „Moskovskij školnik“ sukėlus dizinterijos protrūkį Maskvos moksleiviams per užterštą pietų maistą.

J. Prigožinas anskčiau pažadėjo „sužlugdyti“ A. Navalną, jei šis atsigaus nuo apnuodijimo, pažymi „The Moscow Times“.

Dabartinis teismo sprendimas nedraudžia A. Navalnui gyventi bute, bet jis negali jo parduoti, išnuomoti ar perrašyti kitiems asmenims.

Anksčiau dėl tos pačios kompanijos ieškinio buvo areštuotas Liubovės Sobol ir A. Navalno antikorupcinio fondo (FBK) sąskaitos bei turtas.

A. Navalnas dar negrįžo į Rusiją po to, kai rugpjūtį buvo apnuodytas į cheminį ginklą „Novičiok“ panašia nervus paralyžiuojančia medžiaga ir buvo išgabentas gydyti į Berlyną.

Vakarai dėl to reikalauja Maskvos paaiškinimų.