Pasaulyje

2015.12.30 16:33

Latvijos prezidentas nusprendė pats siūlyti kandidatą į premjerus

BNS2015.12.30 16:33

Latvijos prezidentas Raimondas Vėjuonis trečiadienį po neformalaus susitikimo su valdančiosios koalicijos partijų atstovais pareiškė, kad pasinaudos Konstitucijos jam suteikta teise ir imsis iniciatyvos paskirti kandidatą į premjero postą.

Prezidentas sakė, nusprendė pakeisti savo numatomų atostogų laiką ir kitą savaitę susitiks su galimais kandidatais.

„Aš suteikiau partijoms galimybę rasti naujos veiksmingos koalicijos modelį, tačiau partijos nepasinaudojo šia galimybe“, – sakė prezidentas.

R. Vėjuonis dar kartą pabrėžė, kad naująją vyriausybę turi formuoti esama koalicija, kuriai priklauso centro dešinioji „Vienybė“, Žaliųjų ir valstiečių sąjunga (ZZS) ir Nacionalinis aljansas. Jis paragino partijas imtis atsakingų ir politiškai drąsių veiksmų.

Prezidentas taip pat išreiškė viltį, kad partijos turi daug profesionalų, kurie yra pajėgūs imtis atsakomybės.

Trečiadienį valdančiosios koalicijos partijų atstovai dalyvavo neformaliame susitikime su prezidentu dėl naujos vyriausybės formavimo.

Valdančioji „Vienybės“ partija kol kas turi vieną kandidatą į premjero postą – partijos lyderę Solvitą Abuoltinią. Valdančiosios koalicijos partneriai – Latvijos centristinė ZZS ir konservatyvus Nacionalinis aljansas – ne kartą išreiškė nepritarimą jos kandidatūrai. ZZS naujuoju vyriausybės vadovu norėtų matyti žemės ūkio ministrą Janį Duklavą arba parlamentarą Marį Kučinskį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.