Pasaulyje

2015.12.30 15:18

Maskva nerimauja dėl prieglobsčio prašytojų Baltijos šalyse

ELTA 2015.12.30 15:18

Rusija stebi į Europą, įskaitant Latviją ir Estiją, atvykstančius pabėgėlius, kadangi masinė migracija gali kelti grėsmę užsienyje gyvenantiems arba dirbantiems rusams, Estijos transliuotojui ERR nurodė Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova.

Pasak atstovės, masinė migracija yra ir Rusijos problema, kadangi tai vyksta netoli šalies sienų.

„Tose šalyse (Estijoje ir Latvijoje) gyvena didelis skaičius žmonių su Rusijos pasais, ten taip pat yra daug mūsų turistų ir žmonių, keliaujančių su darbo vizomis. Dėl šios priežasties ši problema veikia mus tiesiogiai“, – teigė M. Zacharova.

Užsienio reikalų ministerijos atstovė nurodė, kad pabėgėlių tema tarp Rusijos ir Europos Sąjungos (ES) yra aptariama užsienio politikos vadovų lygiu.

„Tačiau Rusija ir NATO visiškai nediskutuoja dėl terorizmo problemos“, – pareiškė M. Zacharova, pridūrusi, kad tarp prieglobsčio prašytojų gali būti įsimaišiusių teroristų.

„Mes stebime padėtį, ir ne be pagrindo. Mes taip pat esame pasirengę bendradarbiauti šiuo klausimu su bet kuria šalimi ar valstybių sąjunga. Tačiau klausimų kyla dėl jūsų šalių – jos nenori bendradarbiauti“, – pareiškė M. Zacharova.