Pasaulyje

2020.09.24 12:45

Teismas nutarė, kad įtariamasis dėl Europą sukrėtusio Madeleine McCann dingimo liks už grotų

LRT.lt2020.09.24 12:45

Europos Sąjungos Teisingumo teismas ketvirtadienį nutarė, kad Christianas B. turės likti už grotų dėl įvykdyto išprievartavimo po to, kai sausio 7-ąją baigsis jo bausmės laikas kitoje byloje už prekybą narkotikais. Vyras yra pagrindinis įtariamasis 4-erių britės Madeleine McCann dingimo prieš 13 metų byloje.

Kaip rašo „Deutsche Welle“, šiuo metu vyras kali Vokietijos kalėjime. Jis kreipėsi į ES teismą norėdamas pakeisti nuosprendį byloje, kur buvo nuteistas už 72-ejų metų portugalės išprievartavimą 2005 metais. Vyras teigia, kad teismo sprendimas neteisėtas, nes jis buvo išduotas Vokietijai remiantis kitu kaltinimu.

Tačiau teismas nusprendė, kad teisinės procedūros nebuvo pažeistos, nes Italijos, kur Christianas B. buvo suimtas, pareigūnai davė leidimą jį teisti. Taigi, nuo sausio 7-osios jis liks kalėjime dėl įvykdyto išprievartavimo, pažymi „Deutsche Welle“

43-ejų Christianas B. yra įtariamas dėl 4-erių britės Madeleine McCann mįslingo dingimo iš viešbučio Portugalijos kurorte. Birželį Vokietijos prokurorai pranešė įtariantys, kad vyras pagrobė ir nužudė mergaitę 2007-aisiais.

Nepaisant nuo tada vykstančių tyrimų, mergaitė nėra rasta. Ši byla patraukė visos Europos dėmesį, buvo svarstoma, kad tėvai meluoja dėl mergaitės dingimo.

Vokietijos prokurorai teigė turintys „pagrįstų įrodymų“, kad Madeleine McCann yra negyva, tačiau Jungtinės Karalystės pareigūnai ją toliau laiko dingusia.

Christianas B. yra teistas dėl ankstesnių nusikaltimų, tarp jų ir vaikų išnaudojimo, prievartavimo.

Taip pat skaitykite