Pasaulyje

2020.09.24 07:09

Šiaurės Korėjos pareigūnai nušovė ir sudegino Pietų Korėjos pareigūną

atnaujinta 11.00
BNS, LRT.lt2020.09.24 07:09

Šiaurės Korėjos pajėgos nušovė Pietų Korėjos žūklės pareigūną, kuris dingo iš vieno patrulinio laivo ir atsidūrė Pchenjano vandenyse, ketvirtadienį paskelbė Seulo Gynybos ministerija, kuri tai pavadino „siaubingu veiksmu“.

47 metų pareigūnas buvo laive netoli vakarinės pasienio salos Jonpjongdo, kai pateko į Šiaurės Korėjos teritorinius vandenis, sakoma ministerijos pareiškime.

Jame nurodoma, jog išanalizavusi žvalgybos duomenis, Pietų Korėjos kariuomenė patvirtino, kad šios savaitės pradžioje Šiaurės Korėja „šaudė į Pietų Korėjos pilietį... ir kremavo jo palaikus“.

Pietų Korėja pasmerkė šį nužudymą ir pareikalavo Šiaurės Korėjos pasiaiškinti. Šiaurės Korėjoje Pietų Korėjos pilietis nušautas pirmą kartą nuo 2008 metų.

Įtampa tarp abiejų Korėjos pusiasalio valstybių auga po to, kai birželį Pchenjanas uždarė ir susprogdino specialų ryšių su pietine kaimyne biurą Kesongo mieste. Abiejų valstybių lyderiai kelis metus dėjo pastangas normalizuoti santykius, su Šaurės Korėjos diktatoriumi Kim Jong Unu porą kartų buvo susitikęs JAV prezidentas Donaldas Trumpas. Tačiau apčiuopiamų rezultatų pasiekti nepavyko.