Naujienų srautas

Pasaulyje2015.12.30 11:34

Rusijos Dagestane per šaudynes žuvo vienas žmogus, 11 sužeisti

BNS 2015.12.30 11:34

Vienas žmogus žuvo, o dar 11 buvo sužeisti per šaudynes viename turizmo objekte Rusijos neramiame Šiaurės Kaukazo regione, trečiadienį pranešė vietos pareigūnai.

Naujienų agentūra „Interfax“ citavo neįvardytus Dagestano respublikos teisėsaugos šaltinius, kurie sakė, kad nežinomi užpuolikai apšaudė grupę lankytojų prie senovinės Naryn Kalos tvirtovės Derbento mieste iš šalia esančio miško, kur tyrėjai vėliau rado 67 įvairaus kalibro šovinių tūteles.

„Per apšaudymą prie Derbento tvirtovės vienas žmogus žuvo, o dar 11 buvo sužeisti“, – naujienų agentūrai AFP sakė Sveikatos apsaugos ministerijos vietos padalinio atstovė Tatjana Abdulajeva.

„Interfax“ citavo kitą šaltinį Sveikatos apsaugos ministerijoje, kuris sakė, kad keturių sužeistųjų būklė sunki. Pasak jų, visi nukentėjusieji buvo išvežti į Derbento miesto centrinę ligoninę.

Policijos pareigūnas Magomedas Taimuradovas sakė, kad šis incidentas įvyko prie Derbento istorinės tvirtovės, kuri 2003 metais buvo paskelbta UNESCO Pasaulio paveldo objektu, ir kad saugumo pajėgos ieško įtariamų užpuolikų.

Kremliaus pajėgos tebekovoja su islamistais sukilėliais daugiausiai musulmoniškame Šiaurės Kaukaze, o didžiausi neramumai tęsiasi Dagestane.

Šios respublikos lyderis Ramazanas Abdulatipovas sakė „Interfax“, kad ataką galėjo surengti „banditų grupuotės“, kurios „toliau keršija už taiką ir ramybę, kurioje gyvena Derbento žmonės“.

Mažiausiai 118 žmonių žuvo Dagestane nuo šių metų sausio iki lapkričio per ginkluotus incidentus, nurodo naujienų portalas „Kavkazskij uzel“, stebintis padėtį Šiaurės Kaukaze.

Šio regiono islamistai anksčiau buvo susivieniję į organizaciją „Kaukazo Emyratas“, bet dabar stiprina ryšius su džihadistų judėjimu „Islamo valstybė“, kuri birželį paskelbė įkūrusi savo padalinį Šiaurės Kaukaze.

Tarptautinio teroristų tinklo „al Qaeda“ padalinys Sirijoje „al Nusra Front“ paragino Kaukazo džihadistus rengti atakas Rusijoje, keršijant už Maskvos bombardavimo kampaniją šioje šalyje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi