Naujienų srautas

Pasaulyje2013.02.22 08:16

Krizės prislėgti graikai neturi pinigų nei vestuvėms, nei laidotuvėms

Graikijoje dėl ekonominės krizės vis daugiai žmonių nebeišgali palaidoti mirusių artimųjų, o santuokų ceremonijas bažnyčiose keičia kelionės į civilinės metrikacijos skyrius. 

Graikijoje dėl ekonominės krizės vis daugiai žmonių nebeišgali palaidoti mirusių artimųjų, o santuokų ceremonijas bažnyčiose keičia kelionės į civilinės metrikacijos skyrius.

Graikijoje, kur daugumą sudaro stačiatikiai, pirmą kartą susiduriama su tokia problema – žmonės nebeišgali sumokėti už artimųjų laidotuves. Atėnų savivaldybė sumažino laidojimo kapinėse kainas, o norinčių gauti vietą neturtingiesiems skirtoje kapinių dalyje, kur laidojimą apmoka valstybė, vis daugėja.

„Dabar per mėnesį nemokamai palaidojami vidutiniškai 5–6 žmonės. Prieš keletą metų tokių buvo vienas ar du. Skaičiai padidėjo dėl ekonominės krizės. Mes stengiamės daryti viską, ką galime. Gerokai sumažinome kainas“, – teigė Atėnų miesto tarybos narys Nikos Kokkinos.

Trūkstant vietos, graikai sklypą kapinėse gali nusipirkti ar išsinuomoti trejiems metams. Žemiausia nuomos kaina – 200 eurų per metus. Po trejų metų palaikai perkeliami į kriptą, tai kainuoja dar 45 eurus per metus. Nemažai žmonių nebeišgali ir to.

„Pastebime didžiulius pokyčius. Nors graikai yra žmonės, paprastai itin besirūpinantys mirusiaisiais, dabar jie nebeturi pinigų sumokėti už laidotuves arba išleidžia daug mažiau“, – kalbėjo laidojimo namų vadovas Vassilis Tranou.

Sunkūs laikai atėjo ir didelėms graikiškoms vestuvėms. Šalyje itin išvystyta vedybų industrija – nuo specializuotų parduotuvių, iki vestuvių planuotojų paslaugų. Graikijoje vedybos bažnyčioje yra itin svarbios, tačiau dabar vis daugiau žmonių renkasi ne tokią brangią ceremoniją civilinės metrikacijos skyriuje.

„Nuo 2009-ųjų iki dabar vedybų skaičius pradėjo mažėti. Žmonės ėmė rinktis ceremonijas civilinės metrikacijos skyriuose. Dabar jų sumažėjo maždaug 35–40 procentų“, – pastebi vestuvių parduotuvės savininkė Anastasia Theophanopoulou.

Vienos graikų verslo organizacijos vykdyta apklausa parodė, kad maždaug vienoje iš dešimties šeimų, gaunančių vidutines ar žemas pajamas, bent vienas narys dėl ekonominės krizės yra bedarbis, o 93 proc. šeimų, gaunančių tokias pajamas, palietė atlyginimų mažinimus. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi